Dramë

Mary
4.4
HD

Mary

Sep. 19, 2019

Mary

Një familje që niset të lundrojë në ujëra të izoluara, zbulon se anija që kanë blerë fsheh sekrete të tmerrshme.
Hotel Rwanda
8.1
HD

Hotel Rwanda

Sep. 11, 2004

Hotel Rwanda

Historia e vërtetë e jetës së Paul Rusesabagina, menaxheri i hotelit që strehoi mbi një mijë refugjatë gjatë luftës së tyre ndaj ushtrisë së ...
Safelight
5.9
HD

Safelight

Apr. 17, 2015

Safelight

Një djalosh pasi takohet me një vajze shikojnë mundësitë e tyre duke udhëtuar në brigjet e bregdetit të Kalifornisë për të bërë koleksione fotosh.
Inconceivable
6.2
HD

Inconceivable

Jun. 30, 2017

Inconceivable

Një nënë duket të shpëtojë nga e kaluara e saj abuzive duke u shpërngulur në një qytet të ri ku shoqërohet me një nënë tjetër, e cila dyshon për të.
The Brave One
6.7
HD

The Brave One

Sep. 14, 2007

The Brave One

Në përpjekje për ta rimarrë veten emocionalisht nga një sulm brutal që vrau të fejuarin e saj dhe e la atë vetë në gjendje kome, një prezantuese ...
Gwen
6.2
HD

Gwen

Jul. 19, 2019

Gwen

Një histori popullore teatrale, e vendosur në kodrat e Uellsit gjatë revolucionit industrial.
On Chesil Beach
6.4
HD

On Chesil Beach

Jan. 19, 2018

On Chesil Beach

Bazuar në Romanin e Ian Mekevan. Në Anglinë e viteve 1962, një çift i ri shohin dashurinë e tyre të madhe të përballet me probleme të lirisë ...
The Mountain
7.9
HD

The Mountain

Nov. 16, 2012

The Mountain

Dag: Filmi tregon historinë heroike të dy ushtarëve të zënë në pritë, të cilët luftojnë për të shpëtuar jetët e tyre.
E.M.P. 333 Days
5.1
HD

E.M.P. 333 Days

Sep. 28, 2019

E.M.P. 333 Days

Pasi një armë elektromagnetike kthen Amerikën e Veriut në epokën para-industriale, vendi zhytet në një gjendje anarkie. Një vajzë 11-vjeçare ...
Are We Done Yet?
4.1
HD

Are We Done Yet?

Apr. 04, 2007

Are We Done Yet?

Të porsamartuarit Nick dhe Suzanne vendosin për të lëvizur në periferi për të siguruar një jetë më të mirë për dy fëmijët e tyre. Por ideja e ...
Always
7.8
HD

Always

Oct. 20, 2011

Always

Një histori dashurie me në qendër ish-boksierin Çul-min dhe operatoren e verbër Jung-hua, e cila rrezikon të mbetet përjetësisht e verbër. E ...
About Time
7.8
HD

About Time

Aug. 16, 2013

About Time

Në moshën 21 vjeçare, Timi zbulon se mund të udhëtojë në kohë dhe të ndryshojë atë çfarë ndodh dhe ka ndodhur në jetën e tij. Vendimet për të ...
Fronteras
5.0
HD

Fronteras

May. 15, 2018

Fronteras

Një agjent meksikan i patrullës së kufirit Amerikan përballet me kartelin që përpiqet të kalojë drogë dhe kontrabandë. Një ekip i vjen në ndihmë ...
The Young Victoria
7.3
HD

The Young Victoria

Mar. 04, 2009

The Young Victoria

Si trashëgimtarja e vetme e Mbretit të Anglisë Uilliam, Viktoria adoleshente ndihet e zënë në kurth nga makinacionet politike të vetë familjes së ...
The Woman
6.0
HD

The Woman

Oct. 14, 2011

The Woman

Kur një avokat i suksesshëm kap vendin dhe përpjekjet për të “shtrënguar” atë, një anëtar tjeter i fundit i mbetur si një klan ...
Wet Woman in the Wind
6.1
HD

Wet Woman in the Wind

Aug. 05, 2016

Wet Woman in the Wind

Kur një dramaturg i suksesshëm në Tokio strehon një grua regugjate, planet e tij do të ndërpirten nga ruaja e re që do të trazojë jetën e tij…
The Homesman
6.6
HD

The Homesman

May. 18, 2014

The Homesman

Tre gra, të cilat janë çmendur nga jeta e vështirë, do të transportohen nëpër të gjithë vendin me një karrocë nga një femër e devotshme dhe e ...
Medeas
6.4
HD

Medeas

Sep. 01, 2013

Medeas

Medeas është një eksplorim i guximshëm dhe lirik i tjetërsimit dhe dëshpërimit përmes vëzhgimit intim të jetës së brendshme të një familje, ...
The Death of Dick Long
HD

The Death of Dick Long

Pasi shoku i tyre, Diku, vdes, Zejku dhe Ërli mundohen ta mbajnë të fshehtë. Por në një qytet të vogël si Alabama, lajmet marrin dhenë.
A Most Violent Year
7.0
HD

A Most Violent Year

Dec. 30, 2014

A Most Violent Year

Në vitin 1981 në Nju Jork, një emigrant ambicioz lufton për të mbrojtur biznesin dhe familjen e tij gjatë vitit më të rrezikshëm në historinë e ...
Jane Eyre
7.4
HD

Jane Eyre

Mar. 11, 2011

Jane Eyre

Pas një fëmijërie të vetmuar, Xhein Eir del në jetë si guvernante. Gjatë kohës që jeton e qetë në Vilën Thornfild, ajo njihet me pronarin ...
All I Wish
5.1
HD

All I Wish

May. 03, 2017

All I Wish

Një stiliste aspiron të gjejë suksesin në profesion dhe në dashuri. Historia ndërpritet një herë në vit, gjithmonë në të njëjtën datë: në ...
Life As We Know It
6.6
HD

Life As We Know It

Oct. 02, 2010

Life As We Know It

Dy beqarë të rritur bëhen kujdestarë të një vajzë jetimë kur miqtë  e tyre të përbashkët vdesin në një aksident.
The Lion King
7.1
HD

The Lion King

Jul. 12, 2019

The Lion King

Pas vrasjes së babait të tij, një luan i vogël arratiset nga mbretëria e tij duke mësuar kuptimin e vërtetë të përgjegjësisë dhe trimërisë…
Spare Parts
7.3
HD

Spare Parts

Jan. 16, 2015

Spare Parts

Katër studentë latinë gjimnazi krijojnë një grup robotike. Pa eksperiencë, me 800 dollarë, pjesë të përdorura makinash dhe një ëndërr, kjo ...
Shine
4.7
HD

Shine

Oct. 05, 2018

Shine

Një djalë i ri kthehet pas vdekjes së babait në lagjen e fëmijërisë dhe ribashkohet me vëllain për të shpëtuar dhe ruajtur kulturën dhe vlerat e ...
Ten Thousand Saints
5.9
HD

Ten Thousand Saints

Aug. 14, 2015

Ten Thousand Saints

E zhvilluar në 1980, një adoleshent nga Vermonti shpërngulet në Nju Jork për të jetuar me babain e tij në East Village.
47 Ronin
6.3
HD

47 Ronin

Dec. 06, 2013

47 Ronin

Pasi një lord lufte tradhtar vret mjeshtrin e tyre dhe e dëbon llojin e tyre, 47 samurai pa lider kërkojnë hakmarrje dhe një mënyrë për t’i ...