Histori

Hotel Rwanda
8.1
HD

Hotel Rwanda

Sep. 11, 2004

Hotel Rwanda

Historia e vërtetë e jetës së Paul Rusesabagina, menaxheri i hotelit që strehoi mbi një mijë refugjatë gjatë luftës së tyre ndaj ushtrisë së ...
Gwen
6.2
HD

Gwen

Jul. 19, 2019

Gwen

Një histori popullore teatrale, e vendosur në kodrat e Uellsit gjatë revolucionit industrial.
The Young Victoria
7.3
HD

The Young Victoria

Mar. 04, 2009

The Young Victoria

Si trashëgimtarja e vetme e Mbretit të Anglisë Uilliam, Viktoria adoleshente ndihet e zënë në kurth nga makinacionet politike të vetë familjes së ...
Tut Part 3: Destiny
7.9
HD

Tut Part 3: Destiny

Jul. 21, 2015

Tut Part 3: Destiny

Faraoni Tut marshon kundër Mittanit dhe synon të shkatërrojë armiqtë e tij të fundit brenda pallatit në mënyrë që të sigurojë vendin e tij në histori…
The Way Back
7.3
HD

The Way Back

Sep. 03, 2010

The Way Back

Katër herë i nominuari për Oscar Ed Harris, i nominuari për Oscar Saoirse Ronan dhe Colin Farrel luajnë në këtë sagë epike rreth mbijetesës nga ...
Mr. Turner
6.8
HD

Mr. Turner

Oct. 31, 2014

Mr. Turner

Një eksplorim i çerek shekullit të fundit të piktorit të madh britanik, Uilliam Tërnër. Ai do të konsiderohej i çmendur për shkak të pikturave të ...
Curiosa
5.4
HD

Curiosa

Apr. 03, 2019

Curiosa

Për të paguar borxhet e babait të saj, Maria de Heredia u martua me poetin Henri De Renier, por ajo do Pier Luisin, një poet të frymëzuar ndaj ...
Maudie
7.7
HD

Maudie

Apr. 14, 2017

Maudie

Një grua e sëmurë me artrit punon si pastruese, ndërkohë ajo mpreh aftësitë si artiste dhe me kohën bëhet një figurë e dashur në komunitet…
Deliler
5.7
HD

Deliler

Nov. 23, 2018

Deliler

Historia e vërtetë e 7 burrave të veshur çuditshëm, por sypatrembur të ushtrisë osmane, që luftojnë kundër Vladit mizor.
72 Hours: Martyr Who Never Died
5.4
HD

72 Hours: Martyr Who Never Died

Historia e vërtetë e ushtarit guximtar indian, Jasuant Sing Rauat, në luftën e vitit 1962 midis Indisë dhe Kinës.
The 12th Man
7.9
HD

The 12th Man

Dec. 25, 2017

The 12th Man

Ngjarjet e jashtëzakonshme në këtë film janë bazuar në ato që kanë ndodhur vërtet. 12 Ushtarë norvegjez stërviten nga forcat e armatosura ...
Woman Walks Ahead
6.4
HD

Woman Walks Ahead

Apr. 25, 2018

Woman Walks Ahead

Katerina Uelldon, piktore portretesh nga Bruklini i 1890-ës, shkon në Dakota për të pikturuar portretin e Siting Bullit dhe ngatërrohet në ...
Free Men
6.7
HD

Free Men

Sep. 28, 2011

Free Men

Ky film është frymëzuar nga ngjarjet e vërteta, në vitin 1939 ndodhi vala e fundit e emigracionit nga Afrika e Veriut, për t’i ikur ...
Siccin 4
7.1
HD

Siccin 4

Sep. 01, 2017

Siccin 4

Për shkak të problemeve familjare, familja e Yilmazit shkon te shtëpia e gjyshes. Por në atë shtëpi askush s’është i mirëpritur veç ...
Karmouz War
6.3
HD

Karmouz War

Jun. 15, 2018

Karmouz War

Një oficer policie egjiptian kthehet kundër sistemit, për të mbrojtur parimet dhe idealet e tij. Filmi daton nga mbretërimi i mbretit Faruk, para ...
The Dirt
7.0
HD

The Dirt

Mar. 22, 2019

The Dirt

Historia se si Motlei Kru u bë një nga grupet më të njohur të rrokut në histori.
The Red Sea Diving Resort
6.5
HD

The Red Sea Diving Resort

Agjentë ndërkombëtarë dhe etiopianë guximtarë përdorin një hotel të braktisur në Sudan si një maskim në mënyrë që të dërgojnë me mijëra refugjatë ...
On the Basis of Sex
6.9
HD

On the Basis of Sex

Dec. 25, 2018

On the Basis of Sex

Historia e vërtet e Ruth Bejdër Ginsburg, mundimet e saj për të drejta të barabarta dhe rastet e hershme të një karriere historike që çojnë në ...
Mumon: The Land of Stealth
7.3
HD

Mumon: The Land of Stealth

Kur ninja Mumon vret një ninja tjetër në mënyrë që të kërkojë një shpërblim, pasojat janë të rënda dhe përfshijnë ushtrinë e avancuar dhe grupin ...
The Professor and the Madman
7.3
HD

The Professor and the Madman

Profesori Xhejms Murei fillon të mbledhë fjalët e para për botimin e parë të Fjalorit Anglisht të Oksfordit në mesin e shekullit të 19-të dhe ...
The Founder
7.2
HD

The Founder

Sep. 13, 2016

The Founder

Historia e Rei Krok, një shitësi që shdërroi idenë inovative të fast food-it të dy vëllezërve McDonald, në biznesin më të madh të restorantëve në ...
Tolkien
6.9
HD

Tolkien

May. 03, 2019

Tolkien

Vitet edukuese të autorit jetim J.R.R. Tolkien pasi gjen miqësinë, dashurinë dhe frymëzimin artistik mes një grupi shokësh, po ashtu të ...
The Spy Gone North
7.2
HD

The Spy Gone North

Aug. 08, 2018

The Spy Gone North

Në mes të viteve 1990, një agjent sekret koreano jugor përfshihet në një vorbullë e komplotuar nga klasa udhëheqëse e të dy Koreve.
A Twelve-Year Night
HD

A Twelve-Year Night

Sep. 20, 2018

A Twelve-Year Night

1973. Uruguai udhëhiqet nga një diktaturë ushtarake. Një natë vjeshte, tre të burgosur të Tupamaros merren nga qelitë e tyre të burgut në një ...
The Convent
4.1
HD

The Convent

May. 03, 2019

The Convent

Gjatë shekullit të 17-të, një vajzë e re shpëtohet nga ekzekutimi dhe dërgohet në një manastir për t’u penduar për mëkatet e saj por, ...
Robin Hood: The Rebellion
5.5
HD

Robin Hood: The Rebellion

Pasi sherifi i tiran i Notingamit i rrëmben të dashurën, Robin Hudi legjendar, bashkë me miqtë e tij rebelë, nisin një mision të guximshëm për të ...
The 13th Warrior
6.6
HD

The 13th Warrior

Aug. 13, 1999

The 13th Warrior

Një ambasador musliman të larguar nga atdheu, fati e bashkon me vikingët, aq të ndryshëm nga ai. Shumë shpejt, ata gjejnë gjuhën e përbashkët, ...
Birdsong (part 1)
7.4
HD

Birdsong (part 1)

Apr. 24, 2012

Birdsong (part 1)

Filmi na kthen mbrapa në Luftën e Parë Botërore dhe është një vepër e mbushur me kontraste nga brutaliteti i luftës njëkohësisht dhe me skena ...
Birdsong (part 2)
7.4
HD

Birdsong (part 2)

Apr. 24, 2012

Birdsong (part 2)

Filmi na kthen mbrapa në Luftën e Parë Botërore dhe është një vepër e mbushur me kontraste nga brutaliteti i luftës njëkohësisht dhe me skena ...