Luftë

The Mountain
7.9
HD

The Mountain

Nov. 16, 2012

The Mountain

Dag: Filmi tregon historinë heroike të dy ushtarëve të zënë në pritë, të cilët luftojnë për të shpëtuar jetët e tyre.
Take Off
8.3
HD

Take Off

Mar. 24, 2017

Take Off

Bazuar në ngjarje të vërteta. Në vitin 2014, një grup infermierësh nga Malayali ngecin aty kur terroristët pushtuan qytetin e Tikrit në Irak. Ky ...
Mosul
9.2
HD

Mosul

May. 14, 2019

Mosul

Një film emocionues i ushtrive lokale dhe aleatëve të feve të ndryshme që u bashkuan për të çliruar qytetin e dytë më të madh të Irakut me 1.3 ...
72 Hours: Martyr Who Never Died
5.4
HD

72 Hours: Martyr Who Never Died

Historia e vërtetë e ushtarit guximtar indian, Jasuant Sing Rauat, në luftën e vitit 1962 midis Indisë dhe Kinës.
At War for Love
7.0
HD

At War for Love

Oct. 27, 2016

At War for Love

Është viti 1943. Lufta e Dytë Botërore po djeg Evropën. Në Nju Jork, Arturo dhe Flora janë të dashuruar, por ajo i është premtuar për martesë ...
Act of Valor
6.5
HD

Act of Valor

Feb. 24, 2012

Act of Valor

Kur një mision i mbuluar për të shpëtuar një operative të CIA-s të marrë peng zbulon një komplot rrëqethës, një skuadër SEAL tepër e stërvitur ...
Lancaster Skies
5.0
HD

Lancaster Skies

Feb. 27, 2019

Lancaster Skies

Dagllasi, një ekspert Spitfire i shkatërruar dhe i vetmuar, duhet ta lërë pas të shkuarën e tij për të drejtuar një ekuipazh bombardues të ...
Balkan Line
7.6
HD

Balkan Line

Mar. 21, 2019

Balkan Line

Një film propagandistik, ku mashtrohet e vërteta dhe tregon për NATO-n që bombardon Beogradin në mars 1999. Në qershor, ushtria serbe tërhiqet ...
Churchill
6.3
HD

Churchill

May. 25, 2017

Churchill

Vetëm dy ditë para ditës së sulmit të forcave aleate ndaj nazistëve, Uinston Çërçilli, i frikësuar nga përsëritja e gabimeve të së kaluarës, nuk ...
Karmouz War
6.3
HD

Karmouz War

Jun. 15, 2018

Karmouz War

Një oficer policie egjiptian kthehet kundër sistemit, për të mbrojtur parimet dhe idealet e tij. Filmi daton nga mbretërimi i mbretit Faruk, para ...
Mumon: The Land of Stealth
7.3
HD

Mumon: The Land of Stealth

Kur ninja Mumon vret një ninja tjetër në mënyrë që të kërkojë një shpërblim, pasojat janë të rënda dhe përfshijnë ushtrinë e avancuar dhe grupin ...
Tolkien
6.9
HD

Tolkien

May. 03, 2019

Tolkien

Vitet edukuese të autorit jetim J.R.R. Tolkien pasi gjen miqësinë, dashurinë dhe frymëzimin artistik mes një grupi shokësh, po ashtu të ...
303 Squadron
5.3
HD

303 Squadron

Aug. 31, 2018

303 Squadron

Kjo është historia e grupit të njohur të luftëtareve, kryesisht nga Polonia, të cilët ndihmuan Anglinë gjatë Luftës së Dytë Botërore kundër ...
Gettysburg
7.7
HD

Gettysburg

Oct. 08, 1993

Gettysburg

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.
The Siege of Jadotville
7.3
HD

The Siege of Jadotville

Filmi tregon historinë e vërtetë të komandantit irlandez Pat Kuinlan i cili drejton togën e tij kundër mercenarëve francezë në Kongo në fillimet ...
Where Hands Touch
5.7
HD

Where Hands Touch

Sep. 14, 2018

Where Hands Touch

Në vitin 1944, një vajzë 15 vjeçare, bijë e një mamaje gjermane të bardhë dhe një babai afrikan të zi, takon një anëtar të rinisë hitleriane. ...
Sniper: Special Ops
3.3
HD

Sniper: Special Ops

Apr. 03, 2016

Sniper: Special Ops

Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni ...
The Aftermath
6.3
HD

The Aftermath

Mar. 01, 2019

The Aftermath

Pas Luftës së Dytë Botërore, një kolonel britanik dhe gruaja e tij janë caktuar të jetojnë në Hamburg gjatë rindërtimit të pasluftës, por lindin ...
15 Minutes of War
6.0
HD

15 Minutes of War

Jan. 30, 2019

15 Minutes of War

Në shkurt të vitit 1976 në Xhibuti, merret peng një autobus shkolle në kufirin somalez. Skuadra GIGN dërgohet atje dhe pas 30 orësh tensioni, ...
The Flowers of War
7.6
HD

The Flowers of War

Dec. 15, 2011

The Flowers of War

Një perëndimor gjen strehim me një grup femrash në një kishë gjatë përdhunimit në Nanking nga japonezët në 1937. Duke aktruar si prift, ai tenton ...
T-34
6.2
HD

T-34

Dec. 27, 2018

T-34

Më 1944 një grup i guximshëm me ushtarë rus arritën të shpëtojnë nga robëria e gjermanëve me një tank gjysmë të shkatërruar T-34, ikonë e rusëve. ...
Hart’s War
6.3
HD

Hart’s War

Feb. 15, 2002

Hart’s War

Një student i drejtësise bëhet toger, gjatë Luftës së Dytë Botërore, është kapur dhe është caktuar për të mbrojtur një të burgosur të zi të ...
Bajirao Mastani
7.2
HD

Bajirao Mastani

Dec. 18, 2015

Bajirao Mastani

Filmi tregon historine e dashurise se nje gjenerali marathi Baji Rao I me Mastanin nje princeshe myslimane.
Ayla: The Daughter of War
8.8
HD

Ayla: The Daughter of War

Historia e vërtetë e rreshterit turk, Sulejmanit, i cili shpëton një vajzë të vogël jetime koreane gjatë luftës në Kore.
Overlord
7.1
HD

Overlord

Nov. 01, 2018

Overlord

Më 6 qershor 1944, në ditën e zbarkimit të Forcave Aleate në Francë gjatë Luftës së Dytë Botërore, një grup ushtarësh amerikanë zbulojnë veprat e ...
Barry Lyndon
8.1
HD

Barry Lyndon

Nov. 26, 1975

Barry Lyndon

Një mashtrues irlandez fiton zemrën e një të veje të pasur dhe merr pozitën aristokratike të burrit të saj të vdekur në Anglinë e shekullit të 18-të.
A Private War
6.9
HD

A Private War

Nov. 16, 2018

A Private War

Bazuar në një histori të vërtetë. Korrespondentja e njohur e luftës, Maria Kolvini është një grua e aftë, si për të pirë martini në shoqërinë e ...
5 Days of War
5.6
HD

5 Days of War

Apr. 14, 2011

5 Days of War

Një drame e vendosur në luftën ndermjet Rusisë dhe Gjeorgjisë dhe e përqendruar te një gazetar amerikan, kameramani i tij, dhe një gjeorgjian vendas.
The Captain
7.4
HD

The Captain

Sep. 21, 2017

The Captain

Në momentet e fundit të Luftës së Dytë Botërore, një ushtar i ri gjerman që lufton për mbijetesë, gjen një uniformë të kapitenit nazist. Duke u ...
300
7.7
HD

300

Dec. 09, 2006

300

Bazuar në librin e Frenk Miler, filmi frymëzohet nga beteja e lavdishme e Termopilëve ku 300 spartanë dhe 700 aleatë u përballën me mbretin pers ...