loading...

Video Sources 625 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
A Christmas Carol

A Christmas Carol

Season's GreedingsNov. 04, 2009USA96 Min.PG
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Ebenizer Koprraci i nis festat e Krishtlindjeve me përbuzjen e tij të zakonshme, duke i ulëritur ndihmësit të tij besnik Bob Kraçit dhe nipit të tij të gëzueshëm. Por kur shpirtrat e Krishtlindjeve të Shkuara, të Tashme dhe të Ardhme e marrin në një udhëtim që i hap sytë, duke i zbuluar plakushit Koprrac të vërteta të hidhura, ai duhet ta hapë zemrën e tij për të kompensuar vitet e kaluara me keqdashje në zemër para se të jetë tepër vonë.

A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
A Christmas Carol
Titulli origjinal A Christmas Carol
Vleresimi i IMDb 6.8 74,403 votes
Vleresimi i TMDb 6.5

Director

Kasta

Gary Oldman isTiny Tim
Tiny Tim
Jim Carrey isEbenezer Scrooge
Ebenezer Scrooge
Steve Valentine isFunerary Undertaker / Topper
Funerary Undertaker / Topper
Daryl Sabara isUndertaker's Apprentice / Tattered Caroler / Beggar Boy / Peter Cratchit / Well-Dressed Caroler
Undertaker's Apprentice / Tattered Caroler / Beggar Boy / Peter Cratchit / Well-Dressed Caroler
Sage Ryan isTattered Caroler
Tattered Caroler
Amber Gainey Meade isTattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Tattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Ryan Ochoa isTattered Caroler / Beggar Boy / Young Cratchit Boy / Ignorance Boy / Young Boy with Sleigh
Tattered Caroler / Beggar Boy / Young Cratchit Boy / Ignorance Boy / Young Boy with Sleigh
Bobbi Page isTattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Tattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Ron Bottitta isTattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Tattered Caroler / Well-Dressed Caroler
Sammi Hanratty isBeggar Boy / Young Cratchit Girl / Want Girl
Beggar Boy / Young Cratchit Girl / Want Girl

Tituj të ngjashme

Home
Touchless
Padre Pio
While We’re Young
The Age of Adaline
Lolita
Terminal
The Last Word
Battle in Heaven
The Prestige
The Earthquake
The Protector