loading...

Video Sources 26 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shikostreamango.com
Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve

Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve

The Spectacular Adventure Continues!May. 20, 1996USA81 Min.Not Rated
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Aladdin and the King of Thieves: Më në fund, Aladdin është gati të martohet me Princeshën Jasmine. Pavarësisht nga prania dhe inkurajimi nga miqtë e tij Tapeti fluturues dhe Abu, ai është i frikësuar dhe i shqetësuar.

Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve
Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve
Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve
Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve
Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve
Titulli origjinal Aladdin and the King of Thieves
Vleresimi i IMDb 6.4 30,558 votes
Vleresimi i TMDb 6.2 1,111 votes

Director

Tad Stones
Director

Kasta

Scott Weinger isAladdin (voice)
Aladdin (voice)
Linda Larkin isJasmine (voice)
Jasmine (voice)
Robin Williams isGenie (voice)
Genie (voice)
John Rhys-Davies isCassim (voice)
Cassim (voice)
Gilbert Gottfried isIago (voice)
Iago (voice)
Jerry Orbach isSa'luk (voice)
Sa'luk (voice)
Val Bettin isSultan of Agrabah (voice)
Sultan of Agrabah (voice)
Frank Welker isAbu (voice)
Abu (voice)
Jim Cummings isRazoul (voice)
Razoul (voice)
CCH Pounder isOracle (voice)
Oracle (voice)

Tituj të ngjashme

Season of the Witch
Oblivion
G.I. Joe: Retaliation
The Stronghold
The Legend of Hercules
Transformers
Star Trek Into Darkness
Deadpool
Kong: Skull Island
Shivaay
Driven To Kill
Ready Player One