loading...

Video Sources 36 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shikostreamango.com
Aladini-Rikthimi i Xhafarit

Aladini-Rikthimi i Xhafarit

The Aladdin adventure continues...Dec. 15, 1994USA69 Min.G
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

The Return of Jafar: Xhafar vjen të hakmerret ndaj Aladinit, duke përdorur një hajdut qesharak me tradhti dhe dredhi përpiqen të gjejnë mënyrë të kthehen në pushtet.

Aladini-Rikthimi i Xhafarit
Aladini-Rikthimi i Xhafarit
Aladini-Rikthimi i Xhafarit
Titulli origjinal The Return of Jafar
Vleresimi i IMDb 5.9 24,509 votes
Vleresimi i TMDb 5.8 1,039 votes

Director

Toby Shelton
Director

Kasta

Scott Weinger isAladdin (voice)
Aladdin (voice)
Linda Larkin isPrincess Jasmine (voice)
Princess Jasmine (voice)
Jonathan Freeman isJafar (voice)
Jafar (voice)
Gilbert Gottfried isIago (voice)
Iago (voice)
Dan Castellaneta isGenie (voice)
Genie (voice)
Frank Welker isAbu the Monkey (voice)
Abu the Monkey (voice)
Val Bettin isThe Sultan of Agrabah (voice)
The Sultan of Agrabah (voice)
Jason Alexander isAbis Mal - the Chief of the Thieves (voice)
Abis Mal - the Chief of the Thieves (voice)
Jeff Bennett isThief (voice)
Thief (voice)
B. J. Ward isStreet Mother (voice)
Street Mother (voice)

Tituj të ngjashme

Legjenda e Desperos
Jumanji: Welcome to the Jungle
Mowgli: Legend of the Jungle
Wild Wild West
Admiral
Balto 2
Battle Royale
Iron Man 2
Kembet e lumtura 1
Rat Race
Juarez 2045
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day