loading...

Video Sources 925 Views

  • Shiko ne Albvidfeurl.com
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

Me iz introducin a white paper.Mar. 21, 2002France, UK, Germany, USA85 Min.R
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Ali Xhi, rastësisht bëhet një gurë shahu nga zëvendës Kryeministri, për të rrëzuar Kryeministrin e Britanisë së Madhe. Megjithatë, Ali përqafohet nga populli si zëri i rinisë dhe e bën Kryeministrin dhe qeverinë e tij më të famshme se kurrë…

Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Ali G Indahouse
Titulli origjinal Ali G Indahouse
Vleresimi i IMDb 6.2 69,216 votes
Vleresimi i TMDb 6

Director

Mark Mylod
Director

Kasta

Sacha Baron Cohen isAli G / Borat
Ali G / Borat
Michael Gambon isPrime Minister
Prime Minister
Charles Dance isDeputy Prime Minister David Carlton
Deputy Prime Minister David Carlton
Martin Freeman isRichard
Richard "Ricky C" Cunningham
Rhona Mitra isKate Hedges
Kate Hedges
Gina La Piana isHoochie 1
Hoochie 1
Dana de Celis isHoochie 2
Hoochie 2

Tituj të ngjashme

The Five-Year Engagement
Ode to Joy
Jay and Silent Bob Reboot
Peter Rabbit
Toy Story 4
You Don’t Mess with the Zohan
Age of Summer
White Chicks
Dan in Real Life
Jayantabhai Ki Luv Story
Arthur
EXIT