loading...

Video Sources 979 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
American Gangster

American Gangster

There are two sides to the American dream.Nov. 02, 2007USA, UK157 Min.R
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

AMERIKAN GANGSTER bazohet në një histori të vërtetë të viteve 70-të. Frenk Lukas është zezaku i parë që organizon një trafikim droge aq të përkryer sa që do ta kishin zili dhe familjet e mëdha të mafies në Nju Jork. Denzel Uashington në rolin e Frenk Lukas dhe Rasëll Krou në rolin e një agjenti të policisë që nuk do t’i ndahet Frenkut deri në fund. Një nga filmat më të mirë të vitit.

American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
American Gangster
Titulli origjinal American Gangster
Vleresimi i IMDb 7.8 329,150 votes
Vleresimi i TMDb 7.3 942 votes

Director

Ridley Scott
Director

Kasta

Russell Crowe isRichie Roberts
Richie Roberts
Josh Brolin isDetective Trupo
Detective Trupo
Ted Levine isLou Toback
Lou Toback
John Hawkes isFreddie Spearman
Freddie Spearman
RZA isMoses Jones
Moses Jones
Yul Vazquez isAlfonso Abruzzo
Alfonso Abruzzo

Tituj të ngjashme

The Great Challenge
Bonded by Blood 2
Jab We Met
Now You See Me 2
Stephen King’s It
Breakthrough
Approaching the Unknown
Everything Must Go
3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy
London Boulevard
Batman: Hush
Black Tide