loading...

Video Sources 802 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Billa II

Billa II

The BeginningJul. 13, 2012India140 Min.N/A
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Billa 2: Nje njeri i thjeshte nga nje vend i varfer futet ne boten e krimit dhe behet nje nga gangsteret me te frikshem ne vend.

Titulli origjinal Billa II
Vleresimi i IMDb 6.3 9,158 votes
Vleresimi i TMDb 7.4 6 votes

Director

Kasta

Ajith Kumar isDavid Billa
David Billa
Prabhu Ganesan isDSP Jayaprakash
DSP Jayaprakash
Manoj K. Jayan isKotiswara Rao
Kotiswara Rao
Ilavarasu isSelvaraj
Selvaraj
Yog Japee isRanjith
Ranjith
Rahman isJagdish
Jagdish
Janaki Sabesh isDavid's sister
David's sister

Tituj të ngjashme

The Darkest Hour
I am Vengeance
The Outsider
The Butcher, the Chef, and the Swordsman
Bol
Behind Enemy Lines
Street Fighter: The Legend of Chun-Li
Battle of the Drones
Shinobi: Heart Under Blade
Virgin Territory
Gun Woman
Rise of the Legend