loading...

Video Sources 1180 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Captain Phillips

Captain Phillips

Out here survival is everything.Oct. 10, 2013USA134 Min.PG-13
Vleresimi juaj 0
10 2 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

16Historia e vërtetë e Kapiten Richard Philips dhe rrëmbiminga piratët somalez të anijes me mallra me flamur amerikan, MV Maersk Alabama, anija e parë me mallra e rrëmbyer për dyqind vjet.

Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Captain Phillips
Titulli origjinal Captain Phillips
Vleresimi i IMDb 7.9 325,865 votes
Vleresimi i TMDb 7.6

Director

Kasta

Tom Hanks isCaptain Richard Phillips
Captain Richard Phillips
Catherine Keener isAndrea Phillips
Andrea Phillips
Max Martini isSEAL Commander
SEAL Commander
Chris Mulkey isJohn Cronan
John Cronan
Yul Vazquez isCaptain Frank Castellano
Captain Frank Castellano
Corey Johnson isKen Quinn
Ken Quinn
John Magaro isDan Phillips
Dan Phillips
Michael Chernus isShane Murphy
Shane Murphy

Tituj të ngjashme

Please Stand By
Love Games
Kumiko, the Treasure Hunter
The Collection
Letters to Juliet
Gone in Sixty Seconds
Dallas Buyers Club
Veronica
The Ghost Writer
Hacker
Big Brother
S1m0ne