loading...

Video Sources 765 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

Vietnam can kill me, but it can’t make me care.Jun. 26, 1987UK116 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Jeta e disa të rinjve, të cilët futen në Kolegjin e Ushtarëve dhe më vonë transferohen në Vietnam. Një vëzhgim i një prej ushtarëve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili tregon efektet çnjerëzore që lufta e Vietnamit kishte tek ushtarët e tjerë, që nga stërvitja e tmerrshme deri tek lufta e përgjakshme rrugëve të Vietnamit.

Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Full Metal Jacket
Titulli origjinal Full Metal Jacket
Vleresimi i IMDb 8.3 530,248 votes
Vleresimi i TMDb 7.9 2,274 votes

Director

Kasta

Matthew Modine isPvt. Joker
Pvt. Joker
Adam Baldwin isAnimal Mother
Animal Mother
R. Lee Ermey isGny. Sgt. Hartman
Gny. Sgt. Hartman
Arliss Howard isPvt. Cowboy
Pvt. Cowboy
Ed O'Ross isLt. Touchdown
Lt. Touchdown
John Terry isLt. Lockhart
Lt. Lockhart
Bruce Boa isPoge Colonel
Poge Colonel

Tituj të ngjashme

A Family Man
Hollow in the Land
Gone Girl
Agon
I Lost My Body
In This Gray Place
Main Hoon Na
Contraband
Newness
Dostana
Maze
The Fatal Raid