loading...

Video Sources 48 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shikostreamango.com
Libri i Xhunglës 2

Libri i Xhunglës 2

Feel the jungle beatFeb. 07, 2003USA72 Min.G
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

The Jungle Book 2: Mogli është duke jetuar në Fshat me Shantin vajzën që e ka joshur atë, me vëllain i tij Ranjan, dhe prindërit e tyre. Megjithatë, Mogli dëshiron të kthehet përsëri ne xhungel, dhe pasi ka çuar dhe fëmijët e tjerë të fshatit në xhungël, ai dënohet nga babai i tij për arsyense u përpoq ti çojë ata në rrezik.

Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Libri i Xhunglës 2
Titulli origjinal The Jungle Book 2
Vleresimi i IMDb 5.4 13,989 votes
Vleresimi i TMDb 5.8 653 votes

Director

Kasta

John Goodman isBaloo (voice)
Baloo (voice)
Haley Joel Osment isMowgli (voice)
Mowgli (voice)
Mae Whitman isShanti (voice)
Shanti (voice)
Connor Funk isRanjan (voice)
Ranjan (voice)
Bob Joles isBagheera (voice)
Bagheera (voice)
Tony Jay isShere Khan (voice)
Shere Khan (voice)
John Rhys-Davies isRanjan's Father (voice)
Ranjan's Father (voice)
Jim Cummings isKaa / Colonel Hathi / M.C. Monkey (voice)
Kaa / Colonel Hathi / M.C. Monkey (voice)
Phil Collins isLucky (voice)
Lucky (voice)

Tituj të ngjashme

Reclaim
Hunt for the Wilderpeople
Sightings
Ralph Breaks the Internet
The Revenant
Exodus: Gods and Kings
Are We Done Yet?
The Muppets
Alexander
How to Train Your Dragon: The Hidden World
Hero
Life of Pi