loading...

Video Sources 890 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Lion

Lion

The search beginsNov. 24, 2016UK118 Min.PG-13
Vleresimi juaj 0
10 2 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Filmi tregon historinë e jashtëzakonshme të një 5 vjeçari, Sarusë, që përfundon gabimisht në një tren dhe humbet në Kalkutë. Jeta e tij ndryshon tërësisht kur ai adoptohet nga një familje australiane, por gjithmonë vazhdon të mendojë për mamanë, vëllain e motrën e tij në Indi. Shumë vite më vonë, tanimë i rritur, nxitet nga miqtë dhe e dashura që të kërkojë familjen e tij duke përdorur programin Google Earth. Një histori e vërtetë që të emocionon, një udhëtim në kërkim të përgjigjeve që e kanë ndjekur për 25 vjet.

Lion
Lion
Lion
Lion
Lion
Lion
Lion
Lion
Lion
Lion
Titulli origjinal Lion
Vleresimi i IMDb 8.1 136,155 votes
Vleresimi i TMDb 8 1,755 votes

Director

Garth Davis
Director

Kasta

Sunny Pawar isYoung Saroo
Young Saroo
Dev Patel isSaroo Brierley
Saroo Brierley
David Wenham isJohn Brierley
John Brierley
Nicole Kidman isSue Brierley
Sue Brierley
Divian Ladwa isMantosh Brierley
Mantosh Brierley
Priyanka Bose isKamla Munshi
Kamla Munshi
Deepti Naval isSaroj Sood
Saroj Sood

Tituj të ngjashme

Autumn Blood
Kaanchi: The Unbreakable
Starfish
Love’s Enduring Promise
Inglourious Basterds
Midnight Sun
Unit 7
Satyameva Jayate
Jobs
Black Angel
Main Prem Ki Diwani Hoon
Lions for Lambs