loading...

Video Sources 942 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Mongol: The Rise of Genghis Khan

Mongol: The Rise of Genghis Khan

Greatness comes to those who take it.Sep. 20, 2007Russia, Germany, Kazakhstan120 Min.R
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Ky film tregon per jeten e hershme te Xhenxhis Kanit, i cili ishte nje skllav, para se te pushtonte gjysmen e botes, perfshire dhe Rusine, ne vitin 1206.

Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Mongol: The Rise of Genghis Khan
Titulli origjinal Монгол
Vleresimi i IMDb 7.3 37,807 votes
Vleresimi i TMDb 6.2

Director

Kasta

Aliya isOelun
Oelun
Ba Sen isEsugei
Esugei
He Qi isDai-Sechen
Dai-Sechen
You Er isSorgan-Shira
Sorgan-Shira

Tituj të ngjashme

On the Basis of Sex
Days of Glory
World Trade Center
HHhH
Hotel Rwanda
Hacksaw Ridge
Attila
The Way Back
Suffragette
Pearl Harbor
Experimenter
The Last Witness