loading...

Video Sources 23 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shikostreamango.com
Përbindëshat

Përbindëshat

We Scare Because We Care.Nov. 01, 2001USA92 Min.G
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Monsters, Inc.: Përbindëshat gjenerojnë energji për qytetin e tyre duke frikësuar fëmijët , por ata janë tmerrësisht të frikësuar duke menduar se jane të prekur nga fëmijët.

Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Përbindëshat
Titulli origjinal Monsters, Inc.
Vleresimi i IMDb 8.0 754,810 votes
Vleresimi i TMDb 7.8 11,410 votes

Director

Pete Docter
Director

Kasta

John Goodman isJames P.
James P. "Sulley" Sullivan (voice)
Billy Crystal isMichael
Michael "Mike" Wazowski (voice)
Steve Buscemi isRandall Boggs (voice)
Randall Boggs (voice)
James Coburn isHenry J. Waternoose III (voice)
Henry J. Waternoose III (voice)
Jennifer Tilly isCelia Mae (voice)
Celia Mae (voice)
Mary Gibbs isMary
Mary "Boo" (voice)
Bob Peterson isRoz (voice)
Roz (voice)
John Ratzenberger isYeti (voice)
Yeti (voice)
Frank Oz isJeff Fungus (voice)
Jeff Fungus (voice)
Daniel Gerson isNeedleman / Smitty (voice)
Needleman / Smitty (voice)

Tituj të ngjashme

Three Colors: White
Pawn Shop Chronicles
The Promotion
Zilla and Zoe
Barbi Mariposa dhe Zana Princeshë
Miss You Already
The Clapper
Lilo dhe Stich 2
Batman vs. Two-Face
5 Star Christmas
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
Iceman: The Time Traveler