loading...

Video Sources 226 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
Mosul

Mosul

For the nation to endure, a city must dieMay. 14, 2019USA86 Min.Not Rated
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Një film emocionues i ushtrive lokale dhe aleatëve të feve të ndryshme që u bashkuan për të çliruar qytetin e dytë më të madh të Irakut me 1.3 milion njerëz nga ISIS në 2017.

Titulli origjinal Mosul
Vleresimi i IMDb 9.2 2,581 votes
Vleresimi i TMDb 7.3 3 votes

Director

Dan Gabriel
Director

Kasta

Ali Maula isJournalist (himself)
Journalist (himself)

Tituj të ngjashme

Legends of the Fall
A Perfect Day
Bears
Downfall
Hart’s War
The Great Hack
The Admiral: Roaring Currents
Sniper: Reloaded
Eye in the Sky
Grey Gardens
Suite Française
The Survivor’s Guide to Prison