loading...

Video Sources 79 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

Mar. 01, 2019UK113 Min.TV-PG
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Një djalosh 13 vjeçar dëbohet nga shkolla kur familja e tij s’është në gjendje të paguajë tarifën. Ai futet fshehurazi në librari dhe mëson si të ndërtojë një mulli ere për të shpëtuar fshatin e tij nga uria.

The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
The Boy Who Harnessed the Wind
Titulli origjinal The Boy Who Harnessed the Wind
Vleresimi i IMDb 7.6 12,123 votes
Vleresimi i TMDb 8.1 340 votes

Director

Kasta

Maxwell Simba isWilliam Kamkwamba
William Kamkwamba
Chiwetel Ejiofor isTrywell Kamkwamba
Trywell Kamkwamba
Aïssa Maïga isAgnes Kamkwamba
Agnes Kamkwamba
Lily Banda isAnnie Kamkwamba
Annie Kamkwamba
Joseph Marcell isChief Wembe
Chief Wembe
Lemogang Tsipa isMike Kachigunda
Mike Kachigunda
Philbert Falakeza isGilbert Wimbe
Gilbert Wimbe
Noma Dumezweni isEdith Sikelo
Edith Sikelo
Khalani Makunje isDaniel Ngwata
Daniel Ngwata
Robert Agengo isJeremiah Kamkwamba
Jeremiah Kamkwamba

Tituj të ngjashme

Dear Zindagi
The Man Who Knew Infinity
Focus
Pitbull. Ostatni pies
Ruby Red
Viking
Laugh Killer Laugh
The Housemaid
À l’aventure
Palm Swings
Remember Sunday
Ash Is Purest White