loading...

Video Sources 392 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Breadwinner

The Breadwinner

Nov. 17, 2017Ireland, Canada, Luxembourg93 Min.PG-13
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Parvana është një vajzë 11 vjeçare, e cila jeton nën ligjet e Talibanit në Afganistanin e vitit 2001. Pas arrestimit të babait të saj, ajo pret flokët si djalë për t’u kujdesur për familjen. Duke punuar krah shoqes së saj, ajo zbulon një botë të re, plot liri dhe rreziqe.

The Breadwinner
The Breadwinner
The Breadwinner
The Breadwinner
Titulli origjinal The Breadwinner
Vleresimi i IMDb 7.5 950 votes
Vleresimi i TMDb 8.1

Director

Nora Twomey
Director

Kasta

Saara Chaudry isParvana (voice)
Parvana (voice)
Soma Bhatia isShauzia (voice)
Shauzia (voice)
Laara Sadiq isFattema (voice)
Fattema (voice)
Shaista Latif isSoraya (voice)
Soraya (voice)
Ali Badshah isNurullah (voice)
Nurullah (voice)
Noorin Gulamgaus isIdrees / Sulayman (voice)
Idrees / Sulayman (voice)
Kawa Ada isRazaq (voice)
Razaq (voice)
Ali Kazmi isDarya / Fruit juice vendor / Jail warden / Various (voice)
Darya / Fruit juice vendor / Jail warden / Various (voice)
Kane Mahon isKiln owner (voice)
Kiln owner (voice)
Reza Sholeh isStall Seller / Fruit Seller / Guard Man on Bike / Teenage Boy #2 (voice)
Stall Seller / Fruit Seller / Guard Man on Bike / Teenage Boy #2 (voice)

Tituj të ngjashme

Macbeth
Experimenter
Rampart
Nitro
The Wall
Zapped
Beat the World
Pasojat
Midsommar
Life As We Know It
Thumper
Astral