loading...

Video Sources 42 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Goldfinch

The Goldfinch

The story of a stolen lifeSep. 12, 2019USA149 Min.R
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Teodor Deker ishte 13 vjeç kur mamaja e tij u vra në një sulm me bombë në muzeun e arteve Metropolitan të Nju Jorkut. Tragjedia ndryshon drejtimin e jetës së tij, duke e dërguar në një rrugë faji, shpagimi dhe dashurie. Me vete e shoqëron copëza e vetme e shpresës e mbetur nga ajo ditë e tmerrshme, piktura e një zogu të vogël.

The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
The Goldfinch
Titulli origjinal The Goldfinch
Vleresimi i IMDb 6.3 5,289 votes
Vleresimi i TMDb 6.8 71 votes

Director

John Crowley
Director

Kasta

Ansel Elgort isTheodore Decker
Theodore Decker
Oakes Fegley isYoung Theodore Decker
Young Theodore Decker
Aneurin Barnard isBoris Pavlikovsky
Boris Pavlikovsky
Finn Wolfhard isYoung Boris Pavlikovsky
Young Boris Pavlikovsky
Luke Wilson isLarry Decker
Larry Decker
Jeffrey Wright isJames 'Hobie' Hobart
James 'Hobie' Hobart
Nicole Kidman isSamantha Barbour
Samantha Barbour
Willa Fitzgerald isKitsey Barbour
Kitsey Barbour

Tituj të ngjashme

Moonrise Kingdom
Lila & Eve
Mardaani
Obey
Native Son
Lay the Favorite
American Gigolo
Chimera Strain
Our Day Will Come
Don’t Look Back
Keys to the Heart
Sugar Mountain