loading...

Video Sources 1054 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The King’s Speech

The King’s Speech

Find your voice.Sep. 06, 2010UK, USA, Australia118 Min.R
Vleresimi juaj 0
10 2 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Kjo është historia e Mbretit George VI të Britanisë, fronit te tij dhe terapistit të fjalimeve i cili e ndihmoi monarkun të ishte më i sigurtë në vetvete.

The King’s Speech
The King’s Speech
The King’s Speech
The King’s Speech
The King’s Speech
The King’s Speech
The King’s Speech
The King’s Speech
Titulli origjinal The King's Speech
Vleresimi i IMDb 8.0 506,606 votes
Vleresimi i TMDb 7.4

Director

Tom Hooper
Director

Kasta

Colin Firth isKing George VI
King George VI
Geoffrey Rush isLionel Logue
Lionel Logue
Helena Bonham Carter isQueen Elizabeth
Queen Elizabeth
Guy Pearce isKing Edward VIII
King Edward VIII
Timothy Spall isWinston Churchill
Winston Churchill
Michael Gambon isKing George V
King George V
Jennifer Ehle isMyrtle Logue
Myrtle Logue
Derek Jacobi isArchbishop Cosmo Lang
Archbishop Cosmo Lang
Freya Wilson isPrincess Elizabeth
Princess Elizabeth
Ramona Marquez isPrincess Margaret
Princess Margaret

Tituj të ngjashme

Love n’ Dancing
Last Days in the Desert
Four Christmases
Aisha
Amateur
White Lily
Reindeer Games
Ghost
Side Effects
Looking for Eric
The Concubine
Collateral Damage