loading...

Video Sources 401 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Lion King

The Lion King

The King has Returned.Jul. 12, 2019USA118 Min.PG
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Pas vrasjes së babait të tij, një luan i vogël arratiset nga mbretëria e tij duke mësuar kuptimin e vërtetë të përgjegjësisë dhe trimërisë…

The Lion King
The Lion King
The Lion King
The Lion King
The Lion King
The Lion King
The Lion King
Titulli origjinal The Lion King
Vleresimi i IMDb 7.1 91,794 votes
Vleresimi i TMDb 7.2 2,112 votes

Director

Jon Favreau
Director

Kasta

Donald Glover isSimba (voice)
Simba (voice)
Beyoncé Knowles isNala (voice)
Nala (voice)
James Earl Jones isMufasa (voice)
Mufasa (voice)
Chiwetel Ejiofor isScar (voice)
Scar (voice)
Alfre Woodard isSarabi (voice)
Sarabi (voice)
John Oliver isZazu (voice)
Zazu (voice)
John Kani isRafiki (voice)
Rafiki (voice)
Seth Rogen isPumbaa (voice)
Pumbaa (voice)
Billy Eichner isTimon (voice)
Timon (voice)
Eric André isAzizi (voice)
Azizi (voice)

Tituj të ngjashme

Jobs
The Debt Collector
Detective Dee: The Four Heavenly Kings
King Lear
Si të zbutësh një dragua 1
The Favourite
Save the Last Dance 2
Blunt Force Trauma
Robin Hood
Assassin’s Creed
A Beautiful Mind
Blue My Mind