loading...

Video Sources 1432 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Openloadopenload.co
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001

One ring to rule them allDec. 18, 2001New Zealand, USA178 Min.PG-13
Vleresimi juaj 0
10 2 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Një hobit i pafajshëm udhëton me tetë shokë për te zjarret e Malit Doom që të shkatërrojë Unazën dhe lordin e zi Sauron përgjithmonë.

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001
Titulli origjinal The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Vleresimi i IMDb 8.8 1,249,477 votes
Vleresimi i TMDb 7.8

Director

Kasta

Elijah Wood isFrodo Baggins
Frodo Baggins
Ian McKellen isGandalf the Grey
Gandalf the Grey
Liv Tyler isArwen Evenstar
Arwen Evenstar
Sean Bean isBoromir
Boromir
Billy Boyd isPeregrin 'Pippin' Took
Peregrin 'Pippin' Took
Dominic Monaghan isMeriadoc 'Merry' Brandybuck
Meriadoc 'Merry' Brandybuck

Tituj të ngjashme

The Green Mile
Vanamagan
Pacific Rim: Uprising
Mojin: The Lost Legend
Above the Shadows
Bharat Ane Nenu
Hot Tub Time Machine
Tezz
Kursk
Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory
Asterix: The Secret of the Magic Potion
Run