loading...

Video Sources 1721 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
  • Shiko goo.gl
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

The eye of the enemy is moving.Dec. 01, 2003USA, New Zealand201 Min.PG-13
Vleresimi juaj 0
10 4 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Gandalfi dhe Aragorni udhëheqin Botën e Njerëzve kundër ushtrisë së Sauronit për ta hequr vëmendjen nga Frodo dhe Semi teksa ata i afrohen malit të Vdekjes me Unazën e Vetme.

The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
The Lord of the Rings: The Return of the King
Titulli origjinal The Lord of the Rings: The Return of the King
Vleresimi i IMDb 8.9 1,222,301 votes
Vleresimi i TMDb 7.9

Director

Kasta

Elijah Wood isFrodo Baggins
Frodo Baggins
Ian McKellen isGandalf the White
Gandalf the White
Liv Tyler isArwen Evenstar
Arwen Evenstar
John Rhys-Davies isGimli & Treebeard (Voice)
Gimli & Treebeard (Voice)
Sean Astin isSam Gamgee
Sam Gamgee
Billy Boyd isPeregrin 'Pippin' Took
Peregrin 'Pippin' Took
Dominic Monaghan isMeriadoc 'Merry' Brandybuck
Meriadoc 'Merry' Brandybuck

Tituj të ngjashme

Bad Boys II
White Vengeance
Wolf Town
One 2 Ka 4
Death Race 2
Freelancers
Tomorrow, When the War Began
Click
The Hunger Games: Catching Fire
Lancaster Skies
La Femme Nikita
The Mimic