loading...

Video Sources 639 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
The Social Network

The Social Network

You donSep. 30, 2010USA120 Min.PG-13
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Në vjeshtën e vitit 2003, një student i vitit të dytë në Harvard dhe një gjeni në programim, Mark Zuckerberg, ulet në kompjutrin e tij dhe fillon të punojë mbi një ide të re. Në të njëjtën kohë duke shkruar në blogun e tij dhe duke programuar ai fillon atë që shumë shpejt do të kthehet në rrjetin social më të përdorur në gjithë botën i cili do të sjellë edhe një revolucion në komunikim. Mark Zuckerberg do të kthehet në miliarderin më të ri në histori. Megjithatë gjatë këtij suksesi ai do të ndeshet edhe me probleme personale dhe ligjore.

The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
The Social Network
Titulli origjinal The Social Network
Vleresimi i IMDb 7.7 517,746 votes
Vleresimi i TMDb 7.1 3,225 votes

Director

Kasta

Jesse Eisenberg isMark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
Andrew Garfield isEduardo Saverin
Eduardo Saverin
Armie Hammer isCameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Cameron Winklevoss / Tyler Winklevoss
Max Minghella isDivya Narendra
Divya Narendra
Rooney Mara isErica Albright
Erica Albright
Brenda Song isChristy Lee
Christy Lee
Rashida Jones isMarylin Delpy
Marylin Delpy

Tituj të ngjashme

Them That Follow
Destroyer
In Dubious Battle
Green Street Hooligans
End of Watch
Chimera Strain
Kaala
Made in France
Dim the Fluorescents
In Bed
Paper Towns
Leaving Afghanistan