loading...

Video Sources 903 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shikoopenload.co
The Untouchables

The Untouchables

What are you prepared to do?Jun. 02, 1987USA119 Min.R
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...
what going on?

Përmbledhja

Agjenti federal Eliot Nes urdhëron kapjen e Al Kapone-es, për shkak të korrupsionit të shfrenuar ai mbledh vetë një ekip të vogël dhe del në terren.

The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
The Untouchables
Titulli origjinal The Untouchables
Vleresimi i IMDb 7.9 220,085 votes
Vleresimi i TMDb 7.4 655 votes

Director

Kasta

Kevin Costner isEliot Ness
Eliot Ness
Sean Connery isJim Malone
Jim Malone
Andy García isAgent George Stone/Giuseppe Petri
Agent George Stone/Giuseppe Petri
Charles Martin Smith isAgent Oscar Wallace
Agent Oscar Wallace
Richard Bradford isPolice Chief Mike Dorsett
Police Chief Mike Dorsett
Jack Kehoe isWalter Payne
Walter Payne
Billy Drago isFrank Nitti
Frank Nitti
Patricia Clarkson isCatherine Ness
Catherine Ness

Tituj të ngjashme

The Last Whistle
End of the Season
Revolver
Braveheart
EXPO
The Wave
My Cousin Rachel
Kuch Kuch Hota Hai
The Other Half
Speed
Things to Come
Inside Out