loading...

Video Sources 152 Views

  • Shikoni trailerinyoutube.com
  • Shiko ne Albvidfcom
  • Shiko ne Openloadopenload.co
White Boy Rick

White Boy Rick

Hustler. Informant. Kingpin. Legend.Sep. 14, 2018USA116 Min.G
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...
what going on?

Përmbledhja

Filmi flet për historinë e adoleshentit Riçard Versh, i cili u bë një agjent i maskuar për FBI-në gjatë viteve 80′ dhe në fund u arrestua për trafikim droge, për të cilën u dënua me burgim të përjetshëm.

White Boy Rick
White Boy Rick
White Boy Rick
White Boy Rick
White Boy Rick
Titulli origjinal White Boy Rick
Vleresimi i IMDb 6.5 4,706 votes
Vleresimi i TMDb 5.7 71 votes

Director

Yann Demange
Director

Kasta

Richie Merritt isRicky Wershe Jr.
Ricky Wershe Jr.
Matthew McConaughey isRichard Wershe Sr.
Richard Wershe Sr.
Bel Powley isDawn Wershe
Dawn Wershe
RJ Cyler isRudell Boo Curry
Rudell Boo Curry
Rory Cochrane isAgent Byrd
Agent Byrd
Eddie Marsan isArt Derrick
Art Derrick
Bruce Dern isGrandpa Roman Wershe
Grandpa Roman Wershe
Piper Laurie isGrandma Verna Wershe
Grandma Verna Wershe
Brian Tyree Henry isDetective Jackson
Detective Jackson

Tituj të ngjashme

Dreamgirls
In Bruges
Reindeer Games
August Rush
The Exterminating Angels
Tater Tot & Patton
Bad Santa 2
Chasing Bullitt
Cast Away
Inherent Vice
Rangasthalam
End of the Season