Chiwetel Ejiofor

The Lion King
7.1
HD

The Lion King

Jul. 12, 2019

The Lion King

Pas vrasjes së babait të tij, një luan i vogël arratiset nga mbretëria e tij duke mësuar kuptimin e vërtetë të përgjegjësisë dhe trimërisë…
The Boy Who Harnessed the Wind
7.6
Full HD

The Boy Who Harnessed the Wind

Një djalosh 13 vjeçar dëbohet nga shkolla kur familja e tij s’është në gjendje të paguajë tarifën. Ai futet fshehurazi në librari dhe mëson ...
Serenity 2005
7.9
Full HD

Serenity 2005

Sep. 03, 2005

Serenity 2005

Ekuipazhi i anijes “Sereniti” përpiqet të shmangë një vrasës që kërkon të rimarrë një nga anëtaret e saj, një vajzë telepatike që ...
Triple 9
6.3
HD

Triple 9

Feb. 19, 2016

Triple 9

Një bandë kriminelësh dhe policësh të korruptuar planifikojnë të vrasin një oficer policie për të kryer me sukses grabitjen më të madhe që kanë ...
American Gangster
7.8
HD

American Gangster

Nov. 02, 2007

American Gangster

AMERIKAN GANGSTER bazohet në një histori të vërtetë të viteve 70-të. Frenk Lukas është zezaku i parë që organizon një trafikim droge aq të ...
Doctor Strange
7.5
HD

Doctor Strange

Oct. 25, 2016

Doctor Strange

Një neurokirurg ndërmerr një udhëtim me shpresën për të shpëtuar profesionin e tij pas një aksidenti, por çdo gjë merr një tjetër rrjedhë. Stiven ...
Salt
6.4
HD

Salt

Jul. 21, 2010

Salt

Si çdo oficer i CIA, Evelyn Salt është betuar ti shërbejë vendit me besnikëri. Por një detektor e akuzon atë se është një spiune Ruse dhe ...
Z for Zachariah
6.0
HD

Z for Zachariah

Aug. 13, 2015

Z for Zachariah

Ndjekja e një katastrofe që gati fshiu gjithë njerëzimin, një shkencëtar dhe një minator konkurojnë për dashurinë e një gruaje, e cila mund të ...
2012
5.8
HD

2012

Oct. 10, 2009

2012

Një aventurë epike rreth një kataklizme globale, e cila i jep fund botës dhe tregon sforcimet heroike të të mbijetuarve.
12 Years a Slave
8.1
HD

12 Years a Slave

Oct. 18, 2013

12 Years a Slave

Shtetet e Bashkuara të para-Luftës Civile, Solomon Northap, një zezak i lirë nga periferitë e Nju Jorkut, rrëmbehet dhe shitet si skllav. Duke u ...
Sherlock Gnomes
4.7
HD

Sherlock Gnomes

Mar. 15, 2018

Sherlock Gnomes

Xhuxhët e kopshteve në Londër po zhduken njëri pas tjetrit. Së fundi, këtë fat e kanë të afërmit e Njomeo dhe Xhuljetës. Ata nuk kanë zgjidhje ...
Inside Man
7.6
HD

Inside Man

Mar. 23, 2006

Inside Man

Një polic, një grabitës bankash dhe një komisioner i fuqishëm futen në negociata ku janë të përfshira shumë rreziqe, kjo pas veprimeve fantastike ...
Amistad
7.3
HD

Amistad

Dec. 03, 1997

Amistad

Filmi bënë fjalë rreth një kryengritje në vitin 1839 në bordin e një anije skllevërish që po udhëtonin drejt bregdetit verilindor të Amerikës. ...
The Martian
8.0
HD

The Martian

Sep. 30, 2015

The Martian

Gjatë një misioni në Mars, Astronauti Mark Uatni mendohet i vdekur pas një stuhie të ashpër dhe i lënë pas nga ekuipazhi i tij. Por Uatni ka ...
Children of Men
7.9
HD

Children of Men

Sep. 22, 2006

Children of Men

Është viti 2027. Asnjë fëmijë nuk ka lindur që 18 vite pasi shkenca ka dështuar të zbulojë apo të shpjegojë arsyen përse të gjithë femrat janë ...