Aventurë

Rock Dog
5.9
HD

Rock Dog

Jul. 08, 2016

Rock Dog

Kur një radio bie nga qielli në duart e një qeni naiv, ai largohet nga shtëpia për të përmbushur ëndrrën, të bëhet muzikant, duke sjellë edhe një ...
10,000 BC
5.1
HD

10,000 BC

Feb. 22, 2008

10,000 BC

Në vitin 10.000 para Krishtit, një gjahtar humbet gruan e tij nga një luftëtar i keq, kështu që mbledh së bashku një ushtri masive për të ...
Charlie’s Angels
5.5
HD

Charlie’s Angels

Nov. 02, 2000

Charlie’s Angels

Engjëjt hetojnë një seri të vrasjesh të cilat ndodhin pas vjedhjes së një baze të dhënash të profilit për mbrojtjen e dëshmitarëve.
Heidi
7.4
HD

Heidi

Dec. 10, 2015

Heidi

Hajdi është një jetime tetë vjeçe nga Zvicra, të cilën tetoja ia jep gjyshit të saj të ashpër, që banonte në mal. Tetoja e merr sërish vajzën, ...
2012: Ice Age
2.3
HD

2012: Ice Age

Jun. 27, 2011

2012: Ice Age

Një shpërthim vullkanik në Islandë dërgon një akullnajë drejt Amerikës së Veriut, duke bërë që gjithçka në rrugën e saj të ngrijë. Një burrë i ...
Conan the Barbarian
6.9
HD

Conan the Barbarian

Apr. 02, 1982

Conan the Barbarian

Nje djale i ri Conan, behet nje skllav pasi prinderit e tij vriten nga nje zot lufte dhe nje magjistar, Thulsa Doom. Kur ai rritet behet nje ...
The Jungle Book
7.7
HD

The Jungle Book

Apr. 07, 2016

The Jungle Book

Këlyshi njerëzor, Mogli largohet nga xhungla pas një këcënimi nga tigri Shir Kan. I shoqëruar nga pantera Bagira dhe ariu Balu, Mogli nis një ...
Northmen: A Viking Saga
5.3
HD

Northmen: A Viking Saga

Të grabitur nga vetë mbreti i tyre, një grup vikingësh arratisen nga fati tragjik në kërkim të një vendi më të sigurtë ku të mund të jetojnë të ...
Hell on the Border
5.2
HD

Hell on the Border

Dec. 13, 2019

Hell on the Border

Arkansas, viti 1875. Pasi qëlloi 5 burra për të shpëtuar një gjykatës dhe më pas të hynte në Territorin Indian pas një banditi vdekjeprurës, Bes ...
Spy Intervention
HD

Spy Intervention

Feb. 14, 2020

Spy Intervention

Kur spiuni më i mirë në botë takon gruan e ëndrrave, ai braktis ekzistencën e tij aventureske dhe sistemohet në periferi.
Sherlock Holmes
7.6
HD

Sherlock Holmes

Dec. 23, 2009

Sherlock Holmes

Detektivi Sherlock Holmes dhe partneri i tij Watson përfshihen në një beteje mes forcës dhe zgjuarsisë me një dyshim se kush është kërcenim për ...
Treasure Planet
7.1
HD

Treasure Planet

Nov. 26, 2002

Treasure Planet

Një version i animuar nga Disney i “Treasure Island”. I vetmi ndryshim është se filmi është vendosur në hapësirën e jashtme me botë të huaja dhe ...
Jumanji: The Next Level
7.0
HD

Jumanji: The Next Level

Grupi i njohur rikthehet, por loja ka ndryshuar. Në përpjekje për të shpëtuar Spenserin, lojtarët duhet të kalojnë shtigje të panjohura, nga ...
Cold Mountain
7.2
HD

Cold Mountain

Dec. 24, 2003

Cold Mountain

Për t’u ribashkuar me dashurinë e jetës gjatë Luftës Civile Amerikane, Inman, një ushtar i plagosur niset në një udhëtim të vështirë për të ...
Charlie’s Angels
4.2
HD

Charlie’s Angels

Nov. 14, 2019

Charlie’s Angels

Elena Houghlin është shkencëtare, inxhiniere dhe shpikëse e Calistos, një burim i qëndrueshëm energjie që do të revolucionarizojë mënyrën se si ...
Wildlike
6.7
HD

Wildlike

Sep. 25, 2014

Wildlike

Pasi kushtet në shtëpinë e saj të re janë bërë të padurueshme, një vajzë adoleshente ia mbath dhe bëhet shok me një burrë të vjetër për një ...
Frozen II
7.3
HD

Frozen II

Nov. 20, 2019

Frozen II

Elsa, mbretëresha e dëborës ka një dhunti të jashtëzakonshme: fuqinë për të krijuar akull dhe borë. Por, pavarësisht sa e lumtur është mes ...
Ironclad
6.2
HD

Ironclad

Mar. 03, 2011

Ironclad

Në shekullin e 13, në Angli, një grup i vogël kalorësish luftojnë për të mbrojtur kështjellen e Roçesterit nga mbreti tiranik Xhon.
Troy
7.2
HD

Troy

May. 13, 2004

Troy

I bazuar në Iliadën nga Homeri, filmi ndjek sulmin ndaj Trojës nga ana e Greqisë së bashkuar dhe vendos fatet e njerëzve të përfshirë.
Maleficent
7.0
HD

Maleficent

May. 28, 2014

Maleficent

Një zanë hakmarrëse nxitet të mallkojë një princeshë të porsalindur, por zbulon që fëmija mund të jetë personi i vetëm që mund të kthejë paqen në ...
The Revenant
8.1
HD

The Revenant

Dec. 25, 2015

The Revenant

Në vitet 1820, Hugh Glass, një banor i zonave kufitare, nis hakmarrjen e tij ndaj atyre që e braktisën duke e menduar të vdekur pasi u sulmua në ...
The Hobbit: The Desolation of Smaug
7.9
HD

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Pasi kaluan me sukses përtej – dhe poshtë – Maleve të Mjegullta, Thorini dhe Shoqëria e tij duhet të kërkojnë ndihmën e një të huaji ...
Dolittle
5.6
HD

Dolittle

Jan. 01, 2020

Dolittle

Një mjek që mund të flasë me kafshët, fillon një aventurë për të gjetur një ishull legjendar me një nxënës të ri dhe një ekuipazh me kafshëve ...
Gladiator
8.5
HD

Gladiator

May. 01, 2000

Gladiator

Kur një gjeneral Romak tradhtohet dhe familja e tij vritet nga djali i korruptuar i një perandori, ai shkon në Romë si gladiator për t’u ...
The Spacewalker
7.3
HD

The Spacewalker

Apr. 09, 2017

The Spacewalker

Ngjarjet e filmit zhvillohen në vitet ’60 të shekullit XX, gjatë Luftës së Ftohtë dhe garës hapësinore midis Bashkimit Sovjetik dhe ...
Fantomas Unleashed
6.9
HD

Fantomas Unleashed

Dec. 07, 1965

Fantomas Unleashed

Kur profesor Marchand, një shkencëtar i njohur, zhduket në mënyrë misterioze, komisari Zhuv, kupton qe keqbërësi me famë botërore “Fantomas” ...