Dokumentar

Diego Maradona
7.7
HD

Diego Maradona

Jun. 14, 2019

Diego Maradona

Ky dokumentar përqendrohet në karrierën e futbollistit të njohur Diego Armando Maradona, i cili luajti për S.S.C. Napoli në vitet ’80.
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates
8.0
HD

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates

Një dokumentar që tregon historinë e jetës së Bill Gatesit kur ai kërkon zgjidhjen e disa prej problemeve më komplekse në botë.
The Game Changers
8.4
HD

The Game Changers

Sep. 16, 2019

The Game Changers

Bota e një sportisti të UFC-së kthehet përmbys kur zbulon një grup elitar atletësh dhe shkencëtarësh të njohur botërisht, të cilët i provojnë se ...
Mosul
9.2
HD

Mosul

May. 14, 2019

Mosul

Një film emocionues i ushtrive lokale dhe aleatëve të feve të ndryshme që u bashkuan për të çliruar qytetin e dytë më të madh të Irakut me 1.3 ...
Make Us Dream
8.2
HD

Make Us Dream

Nov. 15, 2018

Make Us Dream

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.
Travis Scott: Look Mom I Can Fly
6.4
HD

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Rritja e yllit të rrepit Trevis Skot, fokusuar në periudhën e publikimit të “Botës Astro” (Astroworld është albumi i tretë dhe shumë ...
The Great Hack
7.0
HD

The Great Hack

Jan. 26, 2019

The Great Hack

Skandali i Kembrixh Analitika shqyrtohet përmes roleve që kanë pasur disa persona të prekur nga ngjarja.
The Legend of Cocaine Island
6.3
HD

The Legend of Cocaine Island

Një burrë i dëshpëruar shkon për të gjetur një thesar të fshehur që është kokainë me vlerë 2 milion dollarë.
Game of Thrones: The Story So Far
7.5
HD

Game of Thrones: The Story So Far

Një përmbledhje e shtatë sezoneve të para të serialit Game of Thrones ku dhe vetë aktorët flasin për eksperiencat dhe ndjesitë e tyre.
Homecoming: A Film by Beyoncé
7.5
HD

Homecoming: A Film by Beyoncé

Një vështrim i thellë mbi performancën e vitit 2018 në Koaçella të Beyoncé, parë nga këndvështrimi krijues dhe si një lëvizje kulturore.
Dear Albania
6.1
HD

Dear Albania

Oct. 01, 2015

Dear Albania

Një vizitë në vendet më të bukura të atdheut tonë, Shqipëria. Dhe tregohet në gjuhën angleze, nga Eliza Dushku!
Generation Iron 3
5.6
HD

Generation Iron 3

Dec. 07, 2018

Generation Iron 3

Duke udhëtuar nëpër botë përfshirë Indinë, Brazilin, Kanadanë, Europën, Afrikën dhe SHBA, Gjenerata e Hekurit 3 do të intervistoj dhe do të ndjek ...
Rise of the Superheroes
6.4
HD

Rise of the Superheroes

Kjo është historia se si superheronjtë, nga prototipat shumë të suksesshëm të Tim Burton si Batman, Spiderman, Blade, X-Men, deri te Iron Man dhe ...
Game of Thrones: The Last Watch
7.3
HD

Game of Thrones: The Last Watch

Dokumentar mbi krijimit e sezonit final të “Game of Thrones”, sezoni më ambicioz dhe më i komplikuar.
Becoming Zlatan
6.6
Full HD

Becoming Zlatan

Feb. 17, 2016

Becoming Zlatan

Dokumentari i fillimit dhe kulmit të karrierës së lojtarit të famshëm të futbollit Zlatan Ibrahimoviç.  
The Class of ’92
8.1
Full HD

The Class of ’92

Dec. 01, 2013

The Class of ’92

Një dokumentar kinematografik që tregon ngritjen dhe arritjet e gjashtë futbollistëve të rinj, super të talentuar të Manchester United (Dejvid ...
I Believe in Miracles
7.8
HD

I Believe in Miracles

Oct. 13, 2015

I Believe in Miracles

Historia e ekipit të Nottingham Forest që bëri histori, duke fituar Kupën Evropiane në vitet 1979 dhe 1980, të udhëhequr nga trajneri Brian ...
Maradona by Kusturica
6.7
Full HD

Maradona by Kusturica

May. 28, 2008

Maradona by Kusturica

Një dokumentar mbi yllin e futbollit argjentinas, Diego Maradona, që konsiderohet nga shumë njerëz si lojtari modern më i mirë në botë.
Free Solo 2018
8.4
HD

Free Solo 2018

Dec. 14, 2018

Free Solo 2018

Alpinisti profesional i shkëmbinjve Aleks Honold vendos të bëjë ngjitjen e parë të lirë (pa pajisje, litarë dhe pa asnjë masë mbrojtjeje) prej ...
Take the Ball, Pass the Ball
8.5
HD

Take the Ball, Pass the Ball

Një dokumentar rreth ekipit më të madh të futbollit. Për katër vite shpërthyese, Barça e Pep Guardiolës prodhoi futbollin më të mirë në histori, ...
Javier Zanetti capitano da Buenos Aires
8.1
HD

Javier Zanetti capitano da Buenos Aires

Portreti modest i jetës së një njeriu normal, i aftë për sipërmarrje të jashtëzakonshme. Historia private, e jo vetëm, e futbollistit ...
After Porn Ends 2
5.4
HD

After Porn Ends 2

Mar. 28, 2017

After Porn Ends 2

Një eksplorim mbi jetën e disa ish-aktorëve +18, të cilët rrëfejnë jetën dhe karrierën e tyre ku disa ndjehen krenar ndërsa disa të ...
Whitney
7.2
HD

Whitney

Jul. 06, 2018

Whitney

Një film dokumentar që ekzaminon jetën dhe karrierën e Uitni Hjuston. Filmime të papublikuara më parë, regjistrime ekskluzive, performanca të ...
Born Racer
N/A
HD

Born Racer

Oct. 02, 2018

Born Racer

Këtu tregohet historia e dëshirës për të fituar në sportin më dinamik në botë.
Senna
8.6
HD

Senna

Oct. 07, 2010

Senna

Një film-dokumentar rreth garuesit brazilian të Formula Uno, Airton Sena, tre herë fitues i kampionatit botëror F1, përpara vdekjes së tij në ...
The Survivor’s Guide to Prison
HD

The Survivor’s Guide to Prison

Sot ka më shumë mundësi të shkosh në burg në Shtetet e Bashkuara se sa kudo tjetër në botë. Pra, në rastin më fatkeq, nëse kjo gjë ndodhë me ty, ...
The Mercy
6
HD

The Mercy

Feb. 09, 2018

The Mercy

Historia e mrekullueshme e lundërtarit amator Donald Krouhërst dhe përpjekjes së tij i vetëm për të lundruar rreth globit. Vështirësitë që hasi ...
Avicii: True Stories
8.6
HD

Avicii: True Stories

Oct. 26, 2017

Avicii: True Stories

Historia se si Avicii nisi karrierën, hapat e parë drejt suksesit, miqësitë dhe eksperiencat e krijuara gjatë rrugës por edhe vështirësitë e të ...
Generation Iron 2
6.1
HD

Generation Iron 2

May. 12, 2017

Generation Iron 2

Regjisori Vlad Yudin ndjek në industrinë e bodybuilding disa atletë të cilët me vështirësitë e tyre duan të çajnë rrugën drejt suksesit.
Restrepo
7.6
HD

Restrepo

Jun. 25, 2010

Restrepo

Një vit me një grup ushtarësh në luginën më të rrezikshme në Afganistan.