Histori

Hacksaw Ridge
8.2
HD

Hacksaw Ridge

Oct. 07, 2016

Hacksaw Ridge

Mjeku ushtarak amerikan i Luftës së Dytë Botërore Desmond T. Dos, i cili shërbeu gjatë betejës në Okinaua, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në ...
Cold Mountain
7.2
HD

Cold Mountain

Dec. 24, 2003

Cold Mountain

Për t’u ribashkuar me dashurinë e jetës gjatë Luftës Civile Amerikane, Inman, një ushtar i plagosur niset në një udhëtim të vështirë për të ...
Ip Man 4: The Finale
7.5
HD

Ip Man 4: The Finale

Dec. 20, 2019

Ip Man 4: The Finale

Mjeshtri i Kung Fu-së, Ip Man, shkon në Amerikë ngaqë nxënësi i tij ka shkaktuar trazira në komunitetin e arteve marciale duke pranuar që të ...
Schindler’s List
8.9
HD

Schindler’s List

Nov. 29, 1993

Schindler’s List

Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton ...
Ironclad
6.2
HD

Ironclad

Mar. 03, 2011

Ironclad

Në shekullin e 13, në Angli, një grup i vogël kalorësish luftojnë për të mbrojtur kështjellen e Roçesterit nga mbreti tiranik Xhon.
The Spacewalker
7.3
HD

The Spacewalker

Apr. 09, 2017

The Spacewalker

Ngjarjet e filmit zhvillohen në vitet ’60 të shekullit XX, gjatë Luftës së Ftohtë dhe garës hapësinore midis Bashkimit Sovjetik dhe ...
Welcome to Dongmakgol
7.8
HD

Welcome to Dongmakgol

Aug. 04, 2005

Welcome to Dongmakgol

Ushtarët nga të dyja anët e Koreve te ndara jetojnë në mesin e fshatarëve që nuk dinë asgjë për luftën. Ngjarjet zhvillohen gjate kohes se luftes ...
The Legions
5.1
HD

The Legions

Oct. 12, 2019

The Legions

Lufta e polakëve gjatë luftës së parë botërore për të fituar pavarsinë e tyre. Dëshira e madhe për liri pas 123 vitesh pushtim nga tre perandori ...
1917
8.7
HD

1917

Dec. 10, 2019

1917

Dy ushtarëve të rinj britanikë gjatë Luftës së Parë Botërore u jepet një mision i pamundur: të dërgojnë një mesazh të rëndësishëm në territorin ...
Just Mercy
7.0
HD

Just Mercy

Dec. 25, 2019

Just Mercy

Avokati për mbrojtjen e të drejtave civile, Brajan Stivenson, do të punojë për të liruar një të dënuar me vdekje në mënyrë të pa drejtë.
A Hidden Life
7.7
HD

A Hidden Life

Dec. 11, 2019

A Hidden Life

Fermeri austriak Frans Jegersteter përballet me kërcënimin e ekzekutimit, sepse refuzon të luftojë për nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore. ...
Midway
6.9
HD

Midway

Nov. 06, 2019

Midway

Historia e betejës së Midway, e treguar nga marinarët dhe ushtarët që e luftuan…
Dark Waters
7.6
HD

Dark Waters

Nov. 22, 2019

Dark Waters

Kjo histori tregon luftën e një avokati të thjesht dhe të familjeve të një komuniteti në Virxhinian Perëndimore që luftuan me vite kundër një ...
Panfilov’s 28 Men
6.8
HD

Panfilov’s 28 Men

Nov. 24, 2016

Panfilov’s 28 Men

Gjatë luftës së dytë botërore, një grup prej 28 ushtarësh, në Rusinë e vitit 1941 mundohen të ndalojnë të vetëm një mësymje gjermane drejt ...
Portrait of a Lady on Fire
8.3
HD

Portrait of a Lady on Fire

Në një ishull të izoluar të Britanisë në fund të shekullit të tetëmbëdhjetë, një piktore detyrohet të pikturojë portretin e martesës së një vajze ...
Mongol: The Rise of Genghis Khan
7.3
HD

Mongol: The Rise of Genghis Khan

Ky film tregon per jeten e hershme te Xhenxhis Kanit, i cili ishte nje skllav, para se te pushtonte gjysmen e botes, perfshire dhe Rusine, ne ...
Harriet
6.5
HD

Harriet

Nov. 01, 2019

Harriet

E lire ose e vdekur.. Araminta Ros, një skllave në fermën e Eduard Brodes, do të arratiset për te fituar lirinë në Filadelfia, duke rrezikuar dhe ...
Ford v Ferrari
8.3
HD

Ford v Ferrari

Nov. 13, 2019

Ford v Ferrari

Në vitin 1966 projektuesi amerikan i automjeteve, Carroll Shelby dhe shoferi, Ken Miles përballen me korporatat, me ligjet e fizikës dhe me ...
A Beautiful Day in the Neighborhood
7.9
HD

A Beautiful Day in the Neighborhood

Bazuar në një histori të vërtetë. Tom Henks, në rolin e Roxhersit, ikonës së emisioneve për fëmijë në Amerikë. Miqësia e pamundur mes Roxhersit ...
Brexit: The Uncivil War
7.0
HD

Brexit: The Uncivil War

Strategjisti politik Dominik Kumings drejton një fushatë popullore, por të diskutueshme për të bindur votuesit britanikë të largohen nga Bashkimi ...
The Great War
3.5
HD

The Great War

Apr. 07, 2019

The Great War

Gjatë ditëve të fundit të Luftës së Madhe, një grup ushtarësh amerikanë dërgohen pas kufirit të armikut për të shpëtuar një togë të humbur.
Pelé: Birth of a Legend
7.2

Pelé: Birth of a Legend

Rritja meteorike e Pele nga lagjet e varfëra të Sao Paulo në Brazil që çon në fitoren e parë të Kupës së Botës në moshën 17-vjeçare paraqitet në ...
Dallas Buyers Club
8.0
HD

Dallas Buyers Club

Nov. 17, 2013

Dallas Buyers Club

Lajmi i diagnostifikimit me SIDA e hodhi Ron Udruf në një vorbull emocionesh. Ai fillon të gjejë mënyra për të mjekuar veten pasi mjekimet në ...
Land of Mine
7.8
HD

Land of Mine

Dec. 03, 2015

Land of Mine

Në Luftën e Dytë Botërore qeveria Daneze i con të burgosurit Gjermanë të caktivizojnë minat e vedosura gjatë luftës. Rreshteri Leopold Rasmusen e ...
Queen Marie of Romania
8.2
HD

Queen Marie of Romania

E shkatërruar nga Lufta e Parë Botërore dhe zhytur në probleme politike, çdo shpresë e Rumanisë mbetet në misionin e mbretëreshës së saj në Paris ...
Judy
7.2
HD

Judy

Sep. 27, 2019

Judy

Këngëtarja Xhudi Gerland e zhytur tashmë në borxhe do të shkojë në Londër për të dhënë koncerte dhe për të siguruar para për fëmijët e saj.
Experimenter
6.6
HD

Experimenter

Oct. 16, 2015

Experimenter

Psikologu i famshëm Stenli Milgram, në vitin 1961 realizoi një seri eksperimentesh sjelljeje që vunë në provë dëshirën e njerëzve të zakonshëm ...
World Trade Center
5.9
HD

World Trade Center

Aug. 09, 2006

World Trade Center

Kur Qendra Botërore e Tregëtisë shembet pas sulmit terrorist në 11 Shtator 2001, jeta e dy oficerëve të Autoritetit të Portit ndryshon ...
The Favourite
7.6
HD

The Favourite

Nov. 23, 2018

The Favourite

Është shekulli 18 në Angli. Mbretëria drejtohet nga një mbretëreshë e brishtë. Intrigat dhe sekretet e tre femrave do të mbizotërojnë pallatin ...