Luftë

Rogue Warfare: The Hunt
3.6
HD

Rogue Warfare: The Hunt

Një grup ushtarakësh elitë nga SHBA-ja, Rusia, Mbretëria e Bashkuar, Kina dhe Franca bashkojnë forcat për të luftuar një rrjet terrorist dhe për ...
The Imitation Game
8.1
HD

The Imitation Game

Nov. 14, 2014

The Imitation Game

Gjatë Luftës së Dytë Botërore, matematikani Alan Turing së bashku me shokët e tij matematikanë, përpiqet të deshifrojë kodin e makinerisë që ...
Official Secrets
7.4
HD

Official Secrets

Aug. 30, 2019

Official Secrets

Historia e vërtetë e një zyrtare britanike që ekspozoi informacione qeveritare në shtyp për një mision të jashtligjshëm të Agjencisë ...
The Keeper
7.2
HD

The Keeper

Mar. 14, 2019

The Keeper

Një histori mbresëlënëse për një të burgosur lufte gjerman dhe një vajzë të re angleze që përmes dashurisë dhe sportit kalojnë paragjykimin, ...
The King
7.4
HD

The King

Oct. 11, 2019

The King

Hali, princi largpamës dhe trashëgimtari i fronit anglez, kurorëzohet Mbreti Henri V pasi vdes babai i tij tiran. Tani mbreti i ri duhet të ...
Allied
7.1
HD

Allied

Nov. 17, 2016

Allied

Në vitin 1942, një oficer i inteligjencës Kanadeze në Afrikën e Veriut njihet me një luftëtare të Rezistencës Franceze në një mision vdekjeprurës ...
’71
7.2
HD

’71

Oct. 10, 2014

’71

Viti 1971, një ushtar i ri britanik çorientohet dhe braktiset aksidentalisht nga njësia e tij pas një protestë të përgjakshme në rrugët e ...
The Wind That Shakes the Barley
7.5
HD

The Wind That Shakes the Barley

Gjatë Luftës Irlandeze për Pavarësi, dy vëllezër marrin pjesë në Luftën Guerrile kundër Forcave Britanike.
The Kill Team
5.8
HD

The Kill Team

Oct. 17, 2019

The Kill Team

Një ushtar i ri amerikan në Afganistan, i shqetësuar nga sjellja e komandantit të tij përballet me një dilemë morale.
Little Boy
7.4
HD

Little Boy

Apr. 23, 2015

Little Boy

Një djalosh tetëvjeçar është i gatshëm të bëjë çdo gjë për të përfunduar Lufta e Dytë Botërore që të kthejë babain në shtëpi. Historia tregon ...
Hotel Rwanda
8.1
HD

Hotel Rwanda

Sep. 11, 2004

Hotel Rwanda

Historia e vërtetë e jetës së Paul Rusesabagina, menaxheri i hotelit që strehoi mbi një mijë refugjatë gjatë luftës së tyre ndaj ushtrisë së ...
The Mountain
7.9
HD

The Mountain

Nov. 16, 2012

The Mountain

Dag: Filmi tregon historinë heroike të dy ushtarëve të zënë në pritë, të cilët luftojnë për të shpëtuar jetët e tyre.
Take Off
8.3
HD

Take Off

Mar. 24, 2017

Take Off

Bazuar në ngjarje të vërteta. Në vitin 2014, një grup infermierësh nga Malayali ngecin aty kur terroristët pushtuan qytetin e Tikrit në Irak. Ky ...
Mosul
9.2
HD

Mosul

May. 14, 2019

Mosul

Një film emocionues i ushtrive lokale dhe aleatëve të feve të ndryshme që u bashkuan për të çliruar qytetin e dytë më të madh të Irakut me 1.3 ...
72 Hours: Martyr Who Never Died
5.4
HD

72 Hours: Martyr Who Never Died

Historia e vërtetë e ushtarit guximtar indian, Jasuant Sing Rauat, në luftën e vitit 1962 midis Indisë dhe Kinës.
At War for Love
7.0
HD

At War for Love

Oct. 27, 2016

At War for Love

Është viti 1943. Lufta e Dytë Botërore po djeg Evropën. Në Nju Jork, Arturo dhe Flora janë të dashuruar, por ajo i është premtuar për martesë ...
Act of Valor
6.5
HD

Act of Valor

Feb. 24, 2012

Act of Valor

Kur një mision i mbuluar për të shpëtuar një operative të CIA-s të marrë peng zbulon një komplot rrëqethës, një skuadër SEAL tepër e stërvitur ...
Lancaster Skies
5.0
HD

Lancaster Skies

Feb. 27, 2019

Lancaster Skies

Dagllasi, një ekspert Spitfire i shkatërruar dhe i vetmuar, duhet ta lërë pas të shkuarën e tij për të drejtuar një ekuipazh bombardues të ...
Balkan Line
7.6
HD

Balkan Line

Mar. 21, 2019

Balkan Line

Një film propagandistik, ku mashtrohet e vërteta dhe tregon për NATO-n që bombardon Beogradin në mars 1999. Në qershor, ushtria serbe tërhiqet ...
Churchill
6.3
HD

Churchill

May. 25, 2017

Churchill

Vetëm dy ditë para ditës së sulmit të forcave aleate ndaj nazistëve, Uinston Çërçilli, i frikësuar nga përsëritja e gabimeve të së kaluarës, nuk ...
Karmouz War
6.3
HD

Karmouz War

Jun. 15, 2018

Karmouz War

Një oficer policie egjiptian kthehet kundër sistemit, për të mbrojtur parimet dhe idealet e tij. Filmi daton nga mbretërimi i mbretit Faruk, para ...
Mumon: The Land of Stealth
7.3
HD

Mumon: The Land of Stealth

Kur ninja Mumon vret një ninja tjetër në mënyrë që të kërkojë një shpërblim, pasojat janë të rënda dhe përfshijnë ushtrinë e avancuar dhe grupin ...
Tolkien
6.9
HD

Tolkien

May. 03, 2019

Tolkien

Vitet edukuese të autorit jetim J.R.R. Tolkien pasi gjen miqësinë, dashurinë dhe frymëzimin artistik mes një grupi shokësh, po ashtu të ...
303 Squadron
5.3
HD

303 Squadron

Aug. 31, 2018

303 Squadron

Kjo është historia e grupit të njohur të luftëtareve, kryesisht nga Polonia, të cilët ndihmuan Anglinë gjatë Luftës së Dytë Botërore kundër ...
Gettysburg
7.7
HD

Gettysburg

Oct. 08, 1993

Gettysburg

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.
The Siege of Jadotville
7.3
HD

The Siege of Jadotville

Filmi tregon historinë e vërtetë të komandantit irlandez Pat Kuinlan i cili drejton togën e tij kundër mercenarëve francezë në Kongo në fillimet ...
Where Hands Touch
5.7
HD

Where Hands Touch

Sep. 14, 2018

Where Hands Touch

Në vitin 1944, një vajzë 15 vjeçare, bijë e një mamaje gjermane të bardhë dhe një babai afrikan të zi, takon një anëtar të rinisë hitleriane. ...
Sniper: Special Ops
3.3
HD

Sniper: Special Ops

Apr. 03, 2016

Sniper: Special Ops

Një grup forcash speciale ushtarake, drejtuar nga rreshteri Vik Mosbi me një snajper ekspert, rreshterin Xheik Shandler, gjatë një misioni ...
The Aftermath
6.3
HD

The Aftermath

Mar. 01, 2019

The Aftermath

Pas Luftës së Dytë Botërore, një kolonel britanik dhe gruaja e tij janë caktuar të jetojnë në Hamburg gjatë rindërtimit të pasluftës, por lindin ...