1982

Conan the Barbarian
6.9
HD

Conan the Barbarian

Apr. 02, 1982

Conan the Barbarian

Nje djale i ri Conan, behet nje skllav pasi prinderit e tij vriten nga nje zot lufte dhe nje magjistar, Thulsa Doom. Kur ai rritet behet nje ...
Nëntori i Dytë
8.3
HD

Nëntori i Dytë

Jan. 01, 1982

Nëntori i Dytë

Një dramë historike që fokusohet në ditët që çuan në shpalljen e pavarësisë së Shqipërisë nga Perandoria Osmane në nëntor 1912.
Nentori i dyte
8.4
HD

Nentori i dyte

Jan. 01, 1982

Nentori i dyte

Ngjarja e shpalljes së Pavarësisë, kur personalitetet më të famshëm të kombit, të udhëhequr nga Ismail Qemali, pas shumë pengesash ngritën ...
First Blood
7.7
HD

First Blood

Oct. 22, 1982

First Blood

Ish Berreta Jeshile Xhon Rambo përndiqet nëpër male i rrethuar në një qytezë të vogël nga një sherif miroz dhe vartësit e tij, duke e detyruar ...
Blade Runner
8.2
HD

Blade Runner

Jun. 25, 1982

Blade Runner

Një luftëtar duhet të ndjekë dhe të përpiqet t’u japë fund katër Replikantëve të cilët kanë vjedhur një anije në hapësirë dhe janë kthyer në tokë ...
The Thing
8.2

The Thing

Jun. 25, 1982

The Thing

Në një faqe kërkimi në antarktidë,zbulimi i një anieje aliene,sjell në një përplasje studentin Kate Lloyd dhe shkencëtarin Dr. Sander Halvorson…