1993

Schindler’s List
8.9
HD

Schindler’s List

Nov. 29, 1993

Schindler’s List

Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton ...
Mrs. Doubtfire
7.0
HD

Mrs. Doubtfire

Nov. 24, 1993

Mrs. Doubtfire

Pas një divorci të hidhur, një aktor maskohet si një shërbyese femër për të shpenzuar më shumë kohë me fëmijët pasi janë nën kujdesin e ish-gruas ...
Crime Story
6.8
HD

Crime Story

Jun. 24, 1993

Crime Story

Një agjent special ngarkohet me detyrën për të mbrojtur një biznesmen shumë të pasur. Por kur biznesmeni rrëmbehet, ai duhet të bashkëpunojë me ...
Bethoven 2
HD

Bethoven 2

Dec. 14, 1993

Bethoven 2

Beethoven’s 2nd: Filmi fillon në shtëpinë e Njuton, ku George, Alice, tre fëmijët e tyre, dhe Beethoven janë të gjithë të përshtatur mirë ...
Menace II Society
7.5
HD

Menace II Society

May. 26, 1993

Menace II Society

Një gangster i ri në rrugë përpiqet t’i shpëtojë kufijve dhe tundimeve të getos në kërkim të një jete më të mirë.
Carlito’s Way
7.9
HD

Carlito’s Way

Nov. 10, 1993

Carlito’s Way

Ish i dënuari Rican është liruar nga burgu, premton që do të qëndroj larg nga droga dhe dhuna pavarësisht nga rrethi i ti që ka, jeta e ti do të ...
Three Colors: Blue
8.0
HD

Three Colors: Blue

Jan. 10, 1993

Three Colors: Blue

Një grua mundohet të gjejë një mënyrë për të jetuar jetën pas vdekjes së burrit dhe fëmijës së tyre…
Cliffhanger
6.4
HD

Cliffhanger

May. 28, 1993

Cliffhanger

Një vjedhje e dështuar në ajër përfundon në grupe të ndyshme që kërkojnë valixhe me para në majë të maleve Roki.  
Gettysburg
7.7
HD

Gettysburg

Oct. 08, 1993

Gettysburg

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.
A Bronx Tale
7.8
HD

A Bronx Tale

Sep. 14, 1993

A Bronx Tale

Një baba shqetësohet kur një gangster lokal e bën shok djalin e tij. Ngjarja zhvillohet në Bronksin e vitit 1960.
Indecent Proposal
5.8
HD

Indecent Proposal

Apr. 07, 1993

Indecent Proposal

Një grua e martuar bie dakord që të ketë marrëdhënie me një burrë tjetër për 1,000,000 dollarë…
The Firm
6.8
HD

The Firm

Jun. 30, 1993

The Firm

Një avokat i ri bashkohet me një firmë prestigjioze ligjore vetëm për të zbuluar anën e saj më të errët.
What’s Eating Gilbert Grape
7.8
HD

What’s Eating Gilbert Grape

Gilberit (Johnny Depp) i duhet të kujdeset për vëllanë e tij me aftësi të kufizuara mendore Arnin (Leonardo DiCaprio) dhe nënën e tij mbi peshë. ...
Nowhere to Run
5.6
HD

Nowhere to Run

Jan. 15, 1993

Nowhere to Run

I dënuari i arratisur Sam Gillen i vetëm mbron Clydie (një të ve me dy fëmijë të vegjël) nga një sipërmarrës i pamëshirshëm i cili do ta nxjerre ...
Sliver
4.9
HD

Sliver

May. 21, 1993

Sliver

KUJDES: FILMI PËRMBAN SKENA EROTIKE! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! Një grua shpërngulet një një apartament të veçantë në New York, ku ...
The Legend I
7.3
Full HD

The Legend I

Mar. 04, 1993

The Legend I

Shoqëria sekrete e Zambakut të Kuq është e vendosur të rrëzojë Perandorin e keq Mançu. Një nga Guvernatorët e tij dërgohet në një mision për të ...
Hard Target
6.1
HD

Hard Target

Aug. 20, 1993

Hard Target

Një grua punëson një vagabond si udhërrëfyes nëpër Nju Orlins, në kërkim të babait të saj, që ka humbur. Gjatë kësaj zbulojnë një lojë ...
Kalifornia
6.7
HD

Kalifornia

Sep. 01, 1993

Kalifornia

Një gazetar shkon në një turne nëpër vendet e vrasjeve të një vrasësi serial, me dy shokë pa e ditur se njëri prej tyre është vetë vrasësi serial.
Dragon Ball Z: Bojack Unbound
7.4
HD

Dragon Ball Z: Bojack Unbound

Gohani dhe shokët e tij marrin pjesë në Turneun e Madh Tenkaiçi për të fituar çmimin prej 1 milion zeni, por kur arrijnë finalet atyre u duhet të ...
The Sandlot
7.8
HD

The Sandlot

Apr. 07, 1993

The Sandlot

Një djalosh futet në një skuadër bejsbolli ku do kalojnë shumë aventura.
The Good Son
6.4
HD

The Good Son

Sep. 24, 1993

The Good Son

Një djalë i ri qëndron me tezen dhe xhaxhain e tij, dhe miqësohet me kushëririn e tij i cili është i të njëjtës moshë. Por kushëri i tij fillon ...
The Age of Innocence
7.2
HD

The Age of Innocence

Sep. 17, 1993

The Age of Innocence

Një përrallë e shekullit të 19 në Nju Jork, ku një avokat i ri bie në dashuri me një grua të ndarë nga burri i saj, teksa ky është i fejuar me ...
Sonatine
7.6

Sonatine

Apr. 10, 1993

Sonatine

Disa jakuza nga Tokio dërgohen në Okinaua për të shuar një luftë mes bandave. Por lufta përshkallëzohet dhe kapot e Tokios vendosin të shkojnë në ...
Jurassic Park
8.1

Jurassic Park

Jun. 11, 1993

Jurassic Park

Gjatë një turneu në një park kombëtar , një grup shkencëtarësh ballafaqohen me sulmin e Dinosaurve të cilët janë liruar gabimisht nga kafazi i tyre.