1994

The Cowboy Way
5.8
HD

The Cowboy Way

Jun. 03, 1994

The Cowboy Way

Dy kauboj nga Nju Meksiko bëjnë një udhëtim në Nju Jork për të ndihmuar mikun e tyre të bashkohet me vajzën e tij. Në qytetin e madh, ata ndeshen ...
Three Colors: White
7.7
HD

Three Colors: White

Jan. 26, 1994

Three Colors: White

Pas divorcit të gruas së tij, një imigrant polak fillon komplotin për ta patur edhe ish gruan, ndërkohë që ka përkrahë dikë tjetër…  
Three Colors: Red
8.1
HD

Three Colors: Red

May. 27, 1994

Three Colors: Red

Një modele zbulon se fqinji i saj është i fiksuar pas përgjimit të njerëzve.
Speed
7.2
HD

Speed

Jun. 09, 1994

Speed

Polici Jack Traven i SWAT, duhet që ndalojë një bombë brenda një autobusi të qytetit duke e mbajtur shpejtesinë a autobusit afërsisht 80/km në ...
The Ref
6.9
HD

The Ref

Mar. 09, 1994

The Ref

Një hajdut shtëpish braktiset nga partneri i tij në mes të një vjedhjeje dhe ai detyrohet të marrë peng një familje shumë problemtike natën e ...
The Mask
6.9
HD

The Mask

Jul. 29, 1994

The Mask

Stanley Ipkis nëpunës në bankë, shndërrohet në një super-hero maniak kur vë një maskë misterioze.
The Santa Clause
6.4
HD

The Santa Clause

Nov. 10, 1994

The Santa Clause

Kur Skot Kalvin vret pa dashje Babagjyshin Natën e Krishtlindjes, rekrutohet si me magji të bëhet Babagjyshi i ri. A do t’ia dalë mbanë në ...
Disclosure
6.0
HD

Disclosure

Dec. 09, 1994

Disclosure

Një specialist kompjuteri është paditur për ngacmim seksual nga një ish-dashnore, e cila kërcënon edhe karrierën e tij dhe jetën e tij personale.
Forrest Gump
8.8
HD

Forrest Gump

Jul. 06, 1994

Forrest Gump

Forrest Gump, nuk eshte i zgjuar por, ka qenë rastësisht i pranishëm në shumë momente historike…Historia e nje personi qe eci perpara me kurajo ...
Pulp Fiction
8.9
HD

Pulp Fiction

Oct. 14, 1994

Pulp Fiction

Pumpkin e Honey Bunny vendosin të grabisin tavolinën në të cilën po hanin. Vinsent e Jules janë dy gangësterë që duhet të kryjnë një punë. ...
Dumb and Dumber
7.3
HD

Dumb and Dumber

Dec. 16, 1994

Dumb and Dumber

Aventurat nëpër vende të ndryshme të dy shokëve tepër të trashë…
Once Were Warriors
7.9

Once Were Warriors

Sep. 02, 1994

Once Were Warriors

Një dramë në lidhje me një familje maori në Auckland, Zelanda e Re. Lee Tamahori tregon historinë e vullnetit të fortë të Beth Hekës për të ...
Mbreti Luan (Lion King)
8.5
HD

Mbreti Luan (Lion King)

I mashtruar duke menduar se ai vrau babain e tij, me fajin ne kurriz luani këlysh merr aratine dhe braktis identitetin e tij si Mbreti i ardhshem.
Intersection
5.3
HD

Intersection

Jan. 21, 1994

Intersection

Vincent Eastman duhet të zgjedhë mes të gruas së tij prej 16 viteve, Sally, dhe të dashurës së tij te re, Olivia. Perfyrimet e shpeshta ...
The Voyeur
5.7
HD

The Voyeur

Jan. 27, 1994

The Voyeur

FILMI KESHILLOHET PËR SHIKUES TË MOSHËS MBI 18 VJEÇ! PËRMBAN SKENA EROTIKE TË FORTA! Një profesor universiteti dyshon se gruaja e tij po e ...
The Shawshank Redemption
9.3
HD

The Shawshank Redemption

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, ...
A Pure Formality
7.8
HD

A Pure Formality

May. 15, 1994

A Pure Formality

Onoff është një shkrimtar i njohur i cili nuk ka publikuar ndonjë libër të ri për mjaft kohë dhe është bërë një i vetmuar. Kur ai kapet nga ...
Dragon Ball Z: Broly – Second Coming
6.8
HD

Dragon Ball Z: Broly – Second Coming

Broli ringjallet dhe bëhet më i fuqishëm se kurrë. Videl, Gohan, Goten dhe Tranks përpiqen ta shkatërrojnë por nuk janë dhe aq të fuqishëm. Me ...
Dragon Ball Z: Bio-Broly
6.2
HD

Dragon Ball Z: Bio-Broly

Satani sfidohet nga një rival i vjetër, i cili ka shpikur disa bioluftëtarë dhe ka ringjallur Brolin. Pasi ai ringjallet, Goteni, Tranksi dhe të ...
True Lies
7.2
HD

True Lies

Jul. 14, 1994

True Lies

Një agjenti sekret, i kthehet jeta përmbys kur zbulon se gruaja e tij mund të ketë marrëdhënie me një shitës makinash të përdorura.
Little Women
7.3
HD

Little Women

Dec. 21, 1994

Little Women

Jeta e motrave Mars gjatë pas luftës civile në Amerikë.
Legends of the Fall
7.5
HD

Legends of the Fall

Dec. 16, 1994

Legends of the Fall

Në vitet 1900, tri vëllezër dhe babai i tyre jetojnë në një vend të largët në Montana. Ata preken nga tradhtia, historia, dashuria, natyra dhe ...
Street Fighter
3.8
HD

Street Fighter

Dec. 22, 1994

Street Fighter

Koloneli Gaili (Van Damme) dhe heronj të ndryshëm të arteve marciale, luftojnë kundër tiranisë së diktatorit Bajson dhe ushtrisë së tij.
Timecop
5.8

Timecop

Sep. 15, 1994

Timecop

Maks Wokër, një agjent i agjencisë së sigurimit që mbikëqyr udhëtimin në kohë, duhet të mbrohet nga një politikan i korruptuar që kërkon të jetë ...
Leon: The Professional
8.6

Leon: The Professional

Leon, një vrasësi profesionist, merr me sy të mirë Matildën, një vajzë 12-vjeçare pasi familjarët e saj vriten. Leon dhe Matilda formojnë një ...
Ace Ventura: Pet Detective
6.9

Ace Ventura: Pet Detective

Një detektivë budalla i specializuar për kafshë, vije në kërkim të një delfini të vjedhur, i cili duhet të bëjë çmendurin deri në zbulimin e tij.
The Specialist
5.4
HD

The Specialist

Oct. 07, 1994

The Specialist

Nje grua josh nje ekspert bombash dhe e perfshin ate per te shkateruar mafien qe i ka vrare familjen…