1995

Before Sunrise
8.1
HD

Before Sunrise

Jan. 27, 1995

Before Sunrise

Dy të rinj takohen në një tren në Evropë, dhe kalojnë një mbrëmje së bashku në Vjenë. Fatkeqësisht, të dy e dinë se kjo ndoshta do të jetë nata e ...
Bota e lodrave 1
8.3
HD

Bota e lodrave 1

Oct. 30, 1995

Bota e lodrave 1

Toy story 1: Woody, është një kauboj kukull dhe udhëheqës i një grupi lodrash që i përkasin një djali me emrin Andi. Andi me familjen e tij ...
Exotica
7.1
HD

Exotica

Jan. 05, 1995

Exotica

Një njeri i rrënuar nga kujtimet, fillon të frekuentojë klubin Ekzotika duke u përpjekur të gjejë ngushëllim. Por edhe atje, gjen të fshehur të ...
I.D.
7.4
HD

I.D.

May. 05, 1995

I.D.

Katër policë infiltrohen në një bandë të huliganëve të futbollit me shpresën për të zbuluar liderët e tyre. Por për një nga katër policët, kufiri ...
Braveheart
8.4
HD

Braveheart

May. 24, 1995

Braveheart

Deri në cilën pikë mund të shkojë një burrë me dëshirën e tij për hakmarrje? Protagonisti i kësaj historie prekse, Uilliam Uollas, lufton deri në ...
Ace Ventura: When Nature Calls
6.3
HD

Ace Ventura: When Nature Calls

Një detektiv i pensionuar dhe djaloshi Ace Ventura, marrin rrugen për të gjetur një simbol për një fis, në Afriken e largët.
La Haine
8.1
HD

La Haine

May. 31, 1995

La Haine

Kur një i ri arab arrestohet dhe rrihet keq nga policia, një protestë shpërthen në periferinë famëkeqe të Parisit. Tre nga bashkëmoshatarët e ...
High Risk
6.1
HD

High Risk

Jul. 12, 1995

High Risk

Truproja e një ylli të zbehur filmash aksion shpëton reputacionin dhe jetën e tij gjatë një grabitjeje bizhuterish.
The Usual Suspects
8.6
HD

The Usual Suspects

Jul. 19, 1995

The Usual Suspects

Një anije ka qenë e shkatërruar, kriminelët janë të vdekur, dhe çelësi për këtë mister qëndron tek i mbijetuari i vetëm , histori e ndërlikuar ...
Se7en
8.6
HD

Se7en

Sep. 22, 1995

Se7en

Dy detektivë, nje fillestar dhe nje veteran, gjurmojnë një vrasës serial i cili përdor 7 mëkatet si një mënyrë për t’u bërë i njohur.
Bad Boys
6.8
HD

Bad Boys

Apr. 07, 1995

Bad Boys

Dy detektivë mbrojnë një dëshmitare të një vrasjeje ndërkohë që hetojnë çështjen e heroinës së vjedhur nga depoja e provave të rajonit të tyre policor.
Billy Madison
6.4
HD

Billy Madison

Feb. 10, 1995

Billy Madison

Për të trashëguar hotelerinë gjigande të babait të tij, një burrë dembel dhe i papjekur mendërisht duhet të përsërise klasat nga e para në të ...
Hackers
6.2
HD

Hackers

Sep. 14, 1995

Hackers

Një grup hackerash janë fajësuar për kryerjen e një krimi të madh ekonomik, por a do ia dalin ata të vërtetojnë pafajësinë e tyre?
Friday
7.3
HD

Friday

Apr. 26, 1995

Friday

(E Premte): Dy shokë, Smoki dhe Kreg pijnë të gjithë barin e një furnizuesi droge dhe përpiqen të gjejnë 200 dollarët që i kanë borxh furnizuesit ...
Jumanji
6.9
HD

Jumanji

Dec. 15, 1995

Jumanji

Loja magjike me zare iu çel një botë të rrezikshme aventurash të vegjëlve, Xhudi dhe Piter. Duke gërmuar në dhomat e një shtëpie të vjetër, ...
Blue Juice
5.3
HD

Blue Juice

Sep. 15, 1995

Blue Juice

JC është në fund të njëzetat e tij dhe jeton me të dashurën e tij Chloe në një qytet të vogël bregdetar në Angli. Ai është një legjendë surfer ...
Showgirls
4.7
HD

Showgirls

Sep. 22, 1995

Showgirls

KUJDES: FILMI KESHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! KA SKENA TË FORTA EROTIKE! Nomi, një vajzë e re, arrin në Las Vegas për t’u bërë ...
Sense and Sensibility
7.7
HD

Sense and Sensibility

Dec. 13, 1995

Sense and Sensibility

Z. Dashud vdes shumë i pasur por nuk mund t’ia lë pasurinë gruas dhe vajzave për shkak të rregullave të trashëgimisë.
Nick of Time
6.3
HD

Nick of Time

Nov. 22, 1995

Nick of Time

Një llogaritar i zakonshem, çdo-ditë është i detyruar të vrasë një politikan për të shpëtuar vajzën e tij të rrëmbyer.
The Basketball Diaries
7.3
HD

The Basketball Diaries

Një i ri vë në rrezik ëndrrat e tij për t’u bërë yll basketbolli pasi bie në botën pikëlluese të varësisë nga droga.
Ghost in the Shell
8.0
Full HD

Ghost in the Shell

Nov. 18, 1995

Ghost in the Shell

Një police Sajborg dhe partneri i saj mundohen që të gjurmojnë vendndodhjen e një hakeri të mistershëm dhe të fuqishëm me emrin “Mjeshtri i ...
Heat
8.2
HD

Heat

Dec. 15, 1995

Heat

Nje grup grabitesish bankash fillojne te frikesohen ndaj policise pas nje gabimi te bere ne grabitjen e tyre te fundit…
Dilwale Dulhania Le Jayenge
8.2
HD

Dilwale Dulhania Le Jayenge

Raj is a rich, carefree, happy-go-lucky second generation NRI. Simran is the daughter of Chaudhary Baldev Singh, who in spite of being an NRI is ...
Sudden Death
5.7

Sudden Death

Dec. 22, 1995

Sudden Death

Një ish zjarrfikës lufton kundër një grupi terroristesh që mbajnë peng zëvendës presidentin dhe disa pengje të there gjatë ndeshjes së shtatë të ...
Desperado
7.2
HD

Desperado

Aug. 25, 1995

Desperado

Një revolverist është përfshirë në një luftë me një kontrabandist vendas të drogës.