1996

Crash
6.4
HD

Crash

Jul. 17, 1996

Crash

Pasi pësoi një aksident serioz automobilistik, një drejtor xhirimesh zbulon një nën kulturë të viktimave të aksidenteve automobilistike. Ai ...
Jingle All the Way
5.5
HD

Jingle All the Way

Nov. 15, 1996

Jingle All the Way

Një shitës për një kompani dyshekësh është vazhdimisht i zënë në punën e tij dhe ai gjithashtu vazhdimisht e zhgënjen djalin e tij, pasi i mungon ...
Space Jam
6.4
HD

Space Jam

Nov. 15, 1996

Space Jam

Në përpjekje të dëshpëruar për të fituar një ndeshje basketbolli dhe për të fituar lirinë e tyre, Looney Tunes kërkojnë ndihmën e kampionit në ...
Kingpin
HD

Kingpin

Jul. 04, 1996

Kingpin

Një lojtari boulingu, të cilit i “ndërpritet” karriera, shpreson të arrijë përsëri majat dhe të bëhet i pasur.
Fargo
8.1
HD

Fargo

Mar. 08, 1996

Fargo

Krimi i Xheri Lundegardit dështon falë paaftësisë së tij dhe të bashkëpunëtorëve të tij dhe falë punës së qëndrueshme të polices shtatzënë Marxh ...
Romeo + Juliet
6.8
HD

Romeo + Juliet

Oct. 31, 1996

Romeo + Juliet

Në Verona Beach nis një histori dashurie e përjetshme me Romeo dhe Zhulietën. Familjet e dy të rinjve që e urrejnë hapur njëri-tjetrin, vetëm se ...
The Cable Guy
6.1
HD

The Cable Guy

Jun. 10, 1996

The Cable Guy

Një teknik kabllori i vetmuar dhe me probleme mendore, i rritur me televizionin donte të zinte një mik të ri, por shënjestra e tij, një dizajner ...
Maximum Risk
5.5
HD

Maximum Risk

Sep. 13, 1996

Maximum Risk

Një polic zbulon se ka një vëlla binjak të vdekur dhe zë vendin e tij, por përballet me problemet që kishte i vëllai me mafien dhe i duhet t’i ...
Jerry Maguire
7.3
HD

Jerry Maguire

Dec. 13, 1996

Jerry Maguire

Është një agjent sporti i suksesshëm por pushohet pasi shpreh një epifani morale. Pas kësaj ai vendos të ndryshojë filozofinë e tij si një agjent ...
Primal Fear
7.7
HD

Primal Fear

Apr. 03, 1996

Primal Fear

Një avokat i zoti merr në mbrojtje një djalosh që akuzohet për vrasjen makabre të një prifti. A do arrijë ai ta zbulojë të vërtetën apo egoja do ...
Bound
7.4
HD

Bound

Sep. 13, 1996

Bound

Korki, një ish-e dënuar e paepur dhe e dashura e saj Violeta thurin një plan për të vjedhur miliona para të fshehura nga mafia dhe fajin ia lënë ...
Raja Hindustani
6.1
HD

Raja Hindustani

Nov. 15, 1996

Raja Hindustani

Raja Hindustani është një dramë që tregon historinë e një shoferi taksie i cili martohet me një vajzë të pasur dhe vështirësitë që ato kalojnë ...
The Long Kiss Goodnight
6.7
HD

The Long Kiss Goodnight

Një gruaje që vuan nga amnezia fillon t’i kthehet kujtesa pasi telashet nga e shkuara e saj e gjejnë përsëri.
Bloodsport II
4.8
HD

Bloodsport II

Mar. 01, 1996

Bloodsport II

Pasi hajduti Alex Cardo kapet duke vjedhur një Katana të lashtë në Azinë Lindore, ai shpejt e gjen veten të burgosur dhe rrahur nga turma atje. ...
Dragon Ball: The Path to Power
7.5
HD

Dragon Ball: The Path to Power

Sferat e Dragoit : Rruga drejt Fuqisë. Son Goku do të përfshihet në një aventurë të mrekullueshme ku do të takohet me shumë njerëz të rinj dhe ...
Mission: Impossible
7.1
HD

Mission: Impossible

May. 22, 1996

Mission: Impossible

Një agjent Amerikan, nën hijen e dyshimit mbi jobesikërinë, duhet të zbulojë dhe të ekspozojë spiunin e vërtetë pa ndihmën e organizatës së tij.
Happy Gilmore
7.0
HD

Happy Gilmore

Feb. 16, 1996

Happy Gilmore

Një lojtar hokej refuzuar vë aftësitë e tij në fushën e golfit për të ruajtur shtëpinë e gjyshes së tij.
Foxfire
6.2
HD

Foxfire

Aug. 23, 1996

Foxfire

Historia e pesë vajzave adoleshente që formojnë një lidhje të pazakontë pas rrahjes se një mësuesi i cili i ka ngacmuar seksualisht. Ata ...
Trainspotting
8.2
HD

Trainspotting

Feb. 23, 1996

Trainspotting

Renton, një djalë i pëfshirë në botën e drogës në Edinburg, përpiqet të pastrohet dhe të dalë prej saj, pavarësisht nga joshja e drogës dhe ...
Daylight
5.8

Daylight

Dec. 06, 1996

Daylight

Një fatkeqësi ndodh në një nga tunelet e Nju Jork, pasi shpërthimet shembin të dyja hyrjet e tunelit. Një hero mundohet të shpëtojë njerëzit e ...
Independence Day
6.9

Independence Day

Jun. 25, 1996

Independence Day

Amerikë, në prag të festimeve për Ditën e Pavarësisë, është perceptuar një sinjal radio që vjen nga jashtë hapësirës tokësore. Alienet vijnë dhe ...