1997

Con Air
6.9
HD

Con Air

Jun. 01, 1997

Con Air

Një ish ushtarak i dënuar dhe që është gati për t’u liruar, e gjen veten të bllokuar në një aeroplan me të burgosur, të cilët marrin ...
Anastasia
7.1
HD

Anastasia

Nov. 20, 1997

Anastasia

Fëmija e fundit e mbijetuara e Familjes Mbretërore Ruse bashkohet me dy njerëz mashtrues për tu ribashkuar me gjyshen e saj, Perandoreshën ...
Jackie Brown
7.5
HD

Jackie Brown

Dec. 24, 1997

Jackie Brown

Një grua në moshë të mesme e gjen veten në mes të një konflikti të madh që ose ka për t’i sjellë një fitim të madh ose do t’i ...
Another 9 1/2 Weeks
2.8
HD

Another 9 1/2 Weeks

Jun. 12, 1997

Another 9 1/2 Weeks

Xhoni iken ne Paris per te gjetur te dashuren e tij Elizabeten. Ai gjen nje stiliste misterioze mode te quajtur Lea dhe ndihmesen e saj Kler dhe ...
MouseHunt
6.4
HD

MouseHunt

Dec. 19, 1997

MouseHunt

Dy trashëgimtar të paaftë kanë vendosur për të shpëtuar shtëpinë e tyre antike nga miu i cili është përcaktuar me vendosmëri të qëndroi aty ku është…
The Jackal
6.3
HD

The Jackal

Nov. 13, 1997

The Jackal

Një snajper i burgosur i IRA-se është liruar për të ndihmuar qe të ndaloj një vrasës brutal, “te padukshëmin” ne përfundimin e punës ...
L.A. Confidential
8.3
HD

L.A. Confidential

Sep. 19, 1997

L.A. Confidential

Ndërsa korrupsioni rritet në në Los Anxhelosin e viteve 1950, tre policë – një rrugaç, një brutal, dhe një i dobët – hetojnë një seri vrasjesh me ...
Liar Liar
6.8
HD

Liar Liar

Mar. 21, 1997

Liar Liar

Një avokat gënjeshtar nuk mund të gënjejë për 24 orë për shkak të një dëshire të djalit të tij.
Donnie Brasco
7.8
HD

Donnie Brasco

Feb. 27, 1997

Donnie Brasco

Historia e vertete e nje agjenti te FBI-se i cili futet ne jeten e mafias si nje agjent i infiltruar.
Macet nuk kercejne
6.9
HD

Macet nuk kercejne

Mar. 26, 1997

Macet nuk kercejne

Historia me e mrekullueshme e perplasjes se nje princeshe dhe nje fshatari ne qytetin e artit ne Hollivud. Fshatari Deni kishte nje enderr, e ...
Titanic
7.7
HD

Titanic

Nov. 18, 1997

Titanic

Historia e një vajze shumë të pasur dhe një djali të varfer, të cilet takohen në anijen e cila bënte udhetimin e pare të saj. Historia e ...
Lolita
6.9
HD

Lolita

Sep. 27, 1997

Lolita

Një profesor Britanik vjen në Amerikë për të dhënë mësim kërkon diku një dhomë me qira por vetëm pasi sheh vajzën 14 vjeçare të pronares, vendos ...
Life Is Beautiful
8.6
HD

Life Is Beautiful

Dec. 20, 1997

Life Is Beautiful

“Një hebre italian ka një romancë të mrekullueshme falë humorit të tij, por duhet të jetë në të “njëjtin humor” për të mbrojtur ...
I vetem ne shtepi 3 Dublim
4.3
HD

I vetem ne shtepi 3 Dublim

Home alone: Alex Pruitt, një djalë i ri nëntë vjecar jeton në Çikago, dhe shmang hajdutët të cilët kërkojnë një chip top-sekret në makinën e tij ...
Gridlock’d
7.0
HD

Gridlock’d

Jan. 29, 1997

Gridlock’d

Pasi një shoqe e tyre merr mbidozë, Spun dhe Streç vendosin ta lënë drogën dhe të hyjnë në një program rehabilitimi. Përpjekjet e tyre duket se ...
Open Your Eyes
7.8
HD

Open Your Eyes

Dec. 19, 1997

Open Your Eyes

Një burrë shumë i pashëm gjen dashurinë e jetës së tij, por pëson një askident dhe duhet të bëjë operacion fytyrën.
George of the Jungle
5.4
HD

George of the Jungle

Jul. 15, 1997

George of the Jungle

Thellë në zemër të Afrikës është një vend ku askush nuk ka hyrë ndonjëherë… një vend që i përket luanit, elefantit dhe majmunit, një vend ...
Washington Square
6.7
HD

Washington Square

Oct. 10, 1997

Washington Square

 Catherine Sloper ka gjetur njeriun e ëndrrave të saj në Morris Townsendin, por planet e saj që të martohet me të kundërshtohen fuqishëm nga ...
Boogie Nights
7.9
HD

Boogie Nights

Sep. 11, 1997

Boogie Nights

Në këtë film, paraqitet rrugëtimi I një djali të ri, në industrinë amerikane të pornos së viteve 70 dhe 80.
Amistad
7.3
HD

Amistad

Dec. 03, 1997

Amistad

Filmi bënë fjalë rreth një kryengritje në vitin 1839 në bordin e një anije skllevërish që po udhëtonin drejt bregdetit verilindor të Amerikës. ...
The Devil’s Advocate
7.5
HD

The Devil’s Advocate

Avokati i Djallit, trajton çështjen “nëse fitorja në profesionin ligjor është vërtet gjithçka”. E kryen një avokat mëkatin fillestar ...
The Peacemaker
5.9
HD

The Peacemaker

Sep. 26, 1997

The Peacemaker

Një kolonel i ushtrisë amerikane dhe një grua civile е mbikëqyrjes duhet të gjejne armët e vjedhura bërthamore ruse para se ato të përdoren nga ...
Wag the Dog
7.1
HD

Wag the Dog

Dec. 25, 1997

Wag the Dog

Pak para zgjedhjeve, një mjek dhe një producent Hollivudi bashkojnë përpjekjet për të fabrikuar një luftë në mënyrë që të mbulojnë një skandal ...
As Good as It Gets
7.7
HD

As Good as It Gets

Dec. 19, 1997

As Good as It Gets

Një mama beqare e cila punon kameriere, një autor mizantrop i pashoqërueshem dhe një artist homoseksual, formojnë një miqësi të papëlqyer pasi ...
Good Will Hunting
8.3
HD

Good Will Hunting

Dec. 05, 1997

Good Will Hunting

Uill Hanting është një pastrues në M.I.T, por me një dhunti të veçantë për matematikën. Zgjidhja e një problemi të vështirë dhe problemet me ...
Yes Boss
6.9
HD

Yes Boss

Jul. 18, 1997

Yes Boss

Seema eshte nje grua e bukur me nje deshire te madhe per tu bere e pasur. Sidharth eshte nje njeri i pasur dhe deshiron te martohet me te. Rahul, ...
The Fifth Element
7.7

The Fifth Element

May. 07, 1997

The Fifth Element

Elementi i pestë është një film fantastiko shkencor i vitit 1997, me regji të Luc Besson, bazuar në aventurën e një shoferi taksie i cili ...