1998

Mulan
7.6
HD

Mulan

Jun. 18, 1998

Mulan

Për të shpëtuar nga vdekja babain e saj në ushtri, një vajzë kineze fshehurazi shkon në vendin e tij dhe bëhet një nga heronjtë më të mëdhenj të Kinës.
Fallen
7.0
HD

Fallen

Jan. 16, 1998

Fallen

Detektivi për vrasje John Hobbs dëshmon ekzekutimin e vrasësit serial Edgar Reese. Menjëherë pas ekzekutimit vrasjet fillojnë përsëri, dhe ato ...
Blade
7.1
HD

Blade

Aug. 21, 1998

Blade

Një gjysmë vampir gjysmë njeri mbron rracën njerëzore nga vampirët e këqij.
Meet Joe Black
7.2
HD

Meet Joe Black

Nov. 12, 1998

Meet Joe Black

Vdekja, i cili merr formën e një djali të ri, i kërkon një drejtori të medies që të jetë udhërrëfyes për ta mësuar atë rreth jetës në Tokë. Dhe ...
Torrente, the Dumb Arm of the Law
6.9
Full HD

Torrente, the Dumb Arm of the Law

Një ish-polic bashkohet me ca djem të rinj idealistë e naivë. Së bashku, ata krijojnë një “skuadër” që duhet të kapë ca trafikantë droge, të ...
A Night at the Roxbury
6.2
HD

A Night at the Roxbury

Dy vëllezër budallenj ëndërrojnë të kenë klubin e tyre të natës ose të paktën të futen në klubin më të hatashëm dhe më ekskluziv në qytet, te Roxburi.
Jane Austen’s Mafia!
5.5
HD

Jane Austen’s Mafia!

Pas atentatit që i bëhet kreut të Mafies, Vinçenco Kortinos, i biri, Entoni Kortino, merr në dorë drejtimin e biznesit të familjes. Por familjet ...
Rush Hour
7.0
HD

Rush Hour

Sep. 18, 1998

Rush Hour

Pasi vajza e konsullit kinez rrëmbehet nga kriminelët e FBI-së, një detektiv kinez i përkushtuar pas punës së tij dhe një polic zezak ...
The Big Lebowski
8.1
HD

The Big Lebowski

Mar. 06, 1998

The Big Lebowski

Konsideruar si një nga filmat më të mirë komedi. Xhefri “Djaloshi” Lebovski ngatërrohet për një Xhefri Lebovski tjetër, i cili është një ...
The Man in the Iron Mask
6.5
HD

The Man in the Iron Mask

Vëllai binjak i mbretit do të rikthehet pas shumë vitesh për të marrë fronin që i takon, me ndihmën e Musketjerëve Legjendar.
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
8.2
HD

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Një lojë pokeri ngatërruese zë në kurth katër shokë, banditë, kultivues të barit, fajdexhinj dhe mbledhës të borxheve dhe i përplas përballë ...
Fear and Loathing in Las Vegas
7.7
HD

Fear and Loathing in Las Vegas

Aventurat dhe halucinacionet e nje gazetari sportiv dhe avokateje ne nje udhetim tre ditor nga Los Anxhelos per ne Las Vegas.
Saving Private Ryan
8.6
HD

Saving Private Ryan

Jul. 24, 1998

Saving Private Ryan

Një histori e bazuar në një ngjarje të vërtetë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Një grup i vogël ushtarësh me në krye kapitenin e tyre do të nisen ...
Jaded
5.4
HD

Jaded

Jul. 09, 1998

Jaded

Një dramë për një grua të re e cila është përdhunuar në një mënyrë më të pazakontë nga shoqet e saj.
The Truman Show
8.1
HD

The Truman Show

Jun. 04, 1998

The Truman Show

Ai është ylli i shfaqjes – por ai nuk e di. Jeta e Trumanit është e gjitha e sajuar… Vendi ku ai jeton është në fakt një studio e madhe me kamera ...
The Waterboy
6.1
HD

The Waterboy

Nov. 06, 1998

The Waterboy

Mbajtësi i ujit për një skuadër futbolli amerikane zbulon se ka një aftësi unike për ndalimin e kundërshtarit dhe bëhet pjesë e skuadrës…
The Lion King 2: Simba’s Pride
6.5
HD

The Lion King 2: Simba’s Pride

Vajza e Simbas është çelësi për një rezolutë të një grindjeje të ashpër ndërmjet krenarisë së Simbas dhe krenarisë të mallkuar të udhëhequr nga ...
Lethal Weapon 4
6.6
HD

Lethal Weapon 4

Jul. 10, 1998

Lethal Weapon 4

Me moshën e vjetër që u rëndon në kurriz dhe problemet e tyre në jetën e përditshme, oficerët e policisë, Mërtof dhe Rigs, duhet të përballen me ...
Kuch Kuch Hota Hai
7.8
HD

Kuch Kuch Hota Hai

Oct. 16, 1998

Kuch Kuch Hota Hai

Rahul dhe Anjali janë shokët më të mirë që bien në një trekëndësh romancë sapo Tina arrin. Rahul dhe Tina martohen dhe kanë një fëmijë, të cilin ...
American History X
8.5
HD

American History X

Oct. 30, 1998

American History X

Një ish neonazist mundohet që të ndalojë të vëllain të ndjekë dhe ai të njëjtën rrugë me të.
The Mask of Zorro
6.7
HD

The Mask of Zorro

Jul. 16, 1998

The Mask of Zorro

Një hajdut i ri qe kërkon hakmarrje për vdekjen e vëllait të tij, është i trajnuar nga i madhi,i moshuari Zorro, i cili gjithashtu është duke ...
Deep Impact
6.1
HD

Deep Impact

May. 08, 1998

Deep Impact

Një asteroid me madhësi sa mali Everest i është drejtuar Tokës , e gjithë Bota mobilizohet dhe qeveritë e ndryshme të Botës fillojnë ti japin ...
Taxi
6.9
HD

Taxi

Apr. 04, 1998

Taxi

Një oficer policie pak i hutuar duhet të kërkojë ndihmën e një shoferi profesionist për të kapur grabitësit e bankave…
Ronin
7.3
HD

Ronin

Sep. 25, 1998

Ronin

Një ish-agjent informativ i SHBA-ve vihet në ndjekje të një pakoje të mistershme që kërkohet nga Irlandezët dhe Rusët…
There’s Something About Mary
7.1
HD

There’s Something About Mary

Një njeriu i vjen shansi për t’u takuar me vajzën e tij te ëndërrave nga shkolla e mesme, edhe pse takimi i tij me të, kthehet në një katastrofë ...
City of Angels
6.7
HD

City of Angels

Apr. 10, 1998

City of Angels

Kur engjelli mbrojtes Seth- i cili fshehurazi kujdeset per qytetaret e Los Anxhelosit- bie ne dashuri me Megin, nje kirurge zemre, ai mendon te ...
Ghulam
7.4

Ghulam

Jun. 19, 1998

Ghulam

Historia e nje djali i cili do te ndryshoje menyren e jeteses ne lagjen ku jeton, pasi shikon nje vrasje te padrejte. A do t`ia dal mbane ?
Dil Se…
7.8
HD

Dil Se…

Aug. 22, 1998

Dil Se…

Përplasja mes dashurisë dhe ideologjisë portretizohet në këtë histori dashurie midis drejtuesit të radios dhe një revolucionareje të bukur.
Savior
7.3

Savior

Nov. 20, 1998

Savior

Një marinarë i thekur në Legjionin e Huaj fillon për të gjetur humanizmin e tij kur përballet me një luftë të tmerrshme në Bosnje.