1999

The Last Subway-Ultimo metrò
7.7
HD

The Last Subway-Ultimo metrò

Ky film është i shkurtër: Një djalë i ri italian hyn në metro me një mik, dhe afër tyre kalon një grua sa po ka dalë nga banjo “publike” dhe ...
Being John Malkovich
7.7
HD

Being John Malkovich

Oct. 29, 1999

Being John Malkovich

Një krijues kukullash zbulon një portë e cila të dërgon drejt e në mëndjen e yllit të filmave John Malkovich.
All About My Mother
7.8
HD

All About My Mother

Apr. 19, 1999

All About My Mother

Estebani dëshiron të bëhet një shkrimtar dhe kërkon të zbulojë identitetin e nënës së tij të dytë, që është një person i komplikuar dhe mbahet ...
The Boondock Saints
7.9
HD

The Boondock Saints

Jan. 22, 1999

The Boondock Saints

Dy vëllezër nisin të pastrojnë Bostonin nga kriminelët ndërkohë që ndiqen nga një agjent i FBI-së.
Sleepy Hollow
7.4
HD

Sleepy Hollow

Nov. 18, 1999

Sleepy Hollow

Ikabold Crane dërgoht në Sleepy Hallow për të hetuar vdekjen e 3 personave që besohet se janë vrarë nga “Kaloresi pa koke “.
The Mummy
7.0
HD

The Mummy

Apr. 16, 1999

The Mummy

Një amerikan që shërben në Legjionin e Jashtëm Francez, gjatë një gërmimi arkeologjik në qytetin antik të Hamunaptrës ngjall rastësisht një mumje ...
Bota e lodrave 2
7.9
HD

Bota e lodrave 2

Oct. 30, 1999

Bota e lodrave 2

Toy story 2: Kur Woody është vjedhur nga një koleksionist lodrash, Buzz dhe miqtë e tij zotohen për ta shpëtuar atë, por Woody gjen idenë e ...
10 Things I Hate About You
7.3
HD

10 Things I Hate About You

Një adoleshente e bukur dhe e kërkuar, nuk del dot në takime deri sa të dalë edhe motra e saj e madhe grindavece. Zgjidhjen mundohet ta gjejë ...
Gorgeous
6.1
HD

Gorgeous

Feb. 12, 1999

Gorgeous

Një vajzë romatike udhëton në Hong Kong në kërkim të dashurisë dhe takon një luftëtar profesionist me të cilin dashurohet…
The 13th Warrior
6.6
HD

The 13th Warrior

Aug. 13, 1999

The 13th Warrior

Një ambasador musliman të larguar nga atdheu, fati e bashkon me vikingët, aq të ndryshëm nga ai. Shumë shpejt, ata gjejnë gjuhën e përbashkët, ...
Magnolia
8.0
HD

Magnolia

Dec. 10, 1999

Magnolia

Një mozaik epik i disa personave të ndërlidhur në kërkim të dashurisë, faljes dhe kuptimit të jetës në Luginën e San Fernandos.
Blue Streak
6.3
HD

Blue Streak

Sep. 17, 1999

Blue Streak

Përpara se të arrestohej, një hajdut fsheh një diamant në një vend të sigurt. Pas lirimit nga burgu ai shkon ta kërkojë, po ai vend tashmë është ...
Cruel Intentions
6.8
HD

Cruel Intentions

Mar. 05, 1999

Cruel Intentions

I KESHILLUESHEM PER SHIKUES MBI 16 VJEÇ! Një vëlla dhe një motër të pasur vënë një bast: kush do ta zhvirgjërojë i pari nga të dy vajzën e ...
Gen-X Cops
6.0
HD

Gen-X Cops

Jun. 18, 1999

Gen-X Cops

Ky film ka producent Jackie Chan dhe me regji të Benny Chan. Filmi tregon për Policinë e Hong Kongut që duhet të gjejë eksplozivët të cilët i ka ...
Payback
7.1
HD

Payback

Feb. 05, 1999

Payback

Porter qëllohet nga e shoqja dhe shoku tij i ngushtë dhe e lënë të vdesë. Pasi ai i mbijeton këtij sulmi, planifikon hakmarrje…
The Matrix
8.7
HD

The Matrix

Mar. 30, 1999

The Matrix

Një haker kompjuterash mëson për disa rebelë të mistershëm rreth vërtetësisë së realitetit të tij dhe rolit të tij në luftën kundër kontrolluesve.
Fight Club
8.8
HD

Fight Club

Oct. 15, 1999

Fight Club

Një punëtor zyre insomniac kërkon për një mënyrë për të ndryshuar jetën e tij dhe takohet me një prodhues sapuni dhe formojnë një klub për luftra ...
The General’s Daughter
6.3
HD

The General’s Daughter

Kur vajza e një komandanti të njohur dhe të respektuar vritet, një agjent i fshehtë është i thirrur për të shqyrtuar këtë çështje dhe gjen disa ...
Girl, Interrupted
7.3
HD

Girl, Interrupted

Dec. 21, 1999

Girl, Interrupted

Bazuar në tregimin e shkrimtares Susanna Kaysen gjatë qëndrimit të saj 18-muajsh në një spital psikiatrik në vitet 1960.
Tifosi
4.8
HD

Tifosi

Oct. 01, 1999

Tifosi

Tifozë me histori të ndryshme që mbështesin ekipet e tyre të futbollit italian Inter, Milan, Juventus, Napoli etj.
Notting Hill
7.1
HD

Notting Hill

May. 13, 1999

Notting Hill

Jeta e Uilliam Thakerit ndryshon rrënjësisht kur një ditë, në librarinë e tij të vogël shfaqet aktorja amerikane më e famshme e momentit. Ky ...
The Green Mile
8.5
HD

The Green Mile

Dec. 10, 1999

The Green Mile

Jeta e rojeve në burgun e të dënuarve me vdekje ndryshon kur vjen një i burgosur i ri me ngjyre, i cili akuzohet për vrasjen e fëmijëve, por ...
Gjigandi i Hekurt
8
HD

Gjigandi i Hekurt

Aug. 06, 1999

Gjigandi i Hekurt

Per Hogartin kjo duhet te ishte nje dite si gjithe te tjerat. Por jo, ai gjen rastesisht nje Robot Gjigant prej Hekuri qe vjen nga nje bote ...
Legjenda e Titanikut Dublim
1.8
HD

Legjenda e Titanikut Dublim

Gjyshi i nje miu i thote niperve te tij historine e vertete te Titanikut duke perfshire veten, peshkaqenet e keqinj, nje oktapod gjigant dhe nje ...
Stigmata
6.2
HD

Stigmata

Sep. 10, 1999

Stigmata

Një grua e re pa besime të forta fetare, fillojn ti ndodhin gjëra të çuditshme dhe të dhunshme, duke ju bërë shenja të plagëve që Jezusi i mori ...