Into the Badlands

Into the Badlands

Nov. 15, 2015
Vleresimi juaj 0
9.3 3 votes
loading...

Seasons and episodes

1Season 1 Nov. 15, 2015
2Season 2 Mar. 19, 2017
3Season 3 Apr. 22, 2018

Video trailer

Përmbledhja

In a land controlled by feudal barons, a great warrior and a young boy embark on a journey across a dangerous land to find enlightenment. A genre-bending martial arts series very loosely based on the classic Chinese tale Journey to the West.

Shqip :

Në një tokë të kontrolluar nga baronët feudalë, një luftëtar i madh dhe një djalë i ri hyjnë në një udhëtim në një tokë të rrezikshme për të gjetur iluminizmin. Një seri e arteve marciale të përkuljes së zhanërve shumë të bazuar në përrallë klasike kineze Udhëtim në Perëndim.

Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Into the Badlands
Titulli origjinal Into the Badlands
Vleresimi i TMDb 7.4 162 votes
First air date Nov. 15, 2015
Last air date Jun. 10, 2018
Seasons 3
Episodes 24
Average Duration 43 minutes

Tituj të ngjashme

Zogu i Hershem
Suburra: Blood on Rome
Troy: Fall of a City
O sa mire
Band of Brothers
Meryem
The Gifted
Marvel’s Agent Carter
Vajza qe nuk njeh Dashurine
13 Reasons Why
Skuadra Antimafia
Westworld