Luke Cage

Luke Cage

Sep. 30, 2016
Vleresimi juaj 0
10 2 votes
loading...

Seasons and episodes

1Season 1 Sep. 30, 2016
2Season 2 Jun. 22, 2018

Creator

Kasta

Mike Colter isLuke Cage
Luke Cage
Simone Missick isMisty Knight
Misty Knight
Alfre Woodard isMariah Dillard
Mariah Dillard
Rosario Dawson isClaire Temple
Claire Temple
Theo Rossi isHernan ‘Shades’ Alvarez
Hernan ‘Shades’ Alvarez

Video trailer

Përmbledhja

Given superstrength and durability by a sabotaged experiment, a wrongly accused man escapes prison to become a superhero for hire.

Shqip :

Duke pasur parasysh superstilitetin dhe qëndrueshmërinë e një eksperimenti të sabotuar, një i akuzuar gabimisht shpëton nga burgu për t’u bërë një superhero me qira.

Luke Cage
Luke Cage
Luke Cage
Luke Cage
Luke Cage
Luke Cage
Titulli origjinal Marvel's Luke Cage
Vleresimi i TMDb 6.9 483 votes
First air date Sep. 30, 2016
Last air date Jun. 22, 2018
Seasons 2
Episodes 26
Average Duration 46,52,54,60 minutes

Tituj të ngjashme

Kingdom 2019
Altered Carbon
Troy: Fall of a City
Westworld
13 Reasons Why
Marvel’s Agent Carter
Better Call Saul
Meryem
Into the Badlands
5 Yjet
Suburra: Blood on Rome
The Flash