Suburra: Blood on Rome

Suburra: Blood on Rome

Oct. 06, 2017
Vleresimi juaj 0
0 0 votes
loading...

Seasons and episodes

1Season 1 Oct. 06, 2017

Creator

Kasta

Alessandro Borghi isAureliano Adami
Aureliano Adami
Giacomo Ferrara isSpadino Anacleti
Spadino Anacleti
Eduardo Valdarnini isGabriele Marchilli
Gabriele Marchilli
Adamo Dionisi isManfredi Anacleti
Manfredi Anacleti
Filippo Nigro isAmedeo Cinaglia
Amedeo Cinaglia
Claudia Gerini isSara Monaschi
Sara Monaschi

Video trailer

Përmbledhja

In 2008, a fight over land in a seaside town near Rome spirals into a deadly battle between organized crime, corrupt politicians and the Vatican.

Shqip :

Në vitin 2008, një luftë mbi tokën në një qytet bregdetar pranë Romës spiralizohet në një betejë vdekjeprurëse midis krimit të organizuar, politikanëve të korruptuar dhe Vatikanit.

Suburra: Blood on Rome
Suburra: Blood on Rome
Suburra: Blood on Rome
Titulli origjinal Suburra: La Serie
Vleresimi i TMDb 7.5 15 votes
First air date Oct. 06, 2017
Last air date Oct. 06, 2017
Seasons 1
Episodes 10
Average Duration 52 minutes

Tituj të ngjashme

Band of Brothers
O sa mire
Skuadra Antimafia
Kingdom 2019
The Walking Dead
The Protector
Marvel’s Agent Carter
Zogu i Hershem
Camelot
Into the Badlands
Dark
Westworld