The Walking Dead

The Walking Dead

Oct. 31, 2010
Vleresimi juaj 0
10 1 vote
loading...

Seasons and episodes

1Season 1 Oct. 31, 2010
2Season 2 Oct. 16, 2011
3Season 3 Oct. 14, 2012
4Season 4 Oct. 13, 2013
5Season 5 Oct. 12, 2014
6Season 6 Oct. 11, 2015
7Season 7 Oct. 23, 2016
8Season 8 Oct. 22, 2017

Creator

Kasta

Andrew Lincoln isRick Grimes
Rick Grimes
Norman Reedus isDaryl Dixon
Daryl Dixon
Lauren Cohan isMaggie Greene
Maggie Greene
Danai Gurira isMichonne
Michonne
Christian Serratos isRosita Espinosa
Rosita Espinosa
Melissa McBride isCarol Peletier
Carol Peletier
Chandler Riggs isCarl Grimes
Carl Grimes

Video trailer

Përmbledhja

Sheriff’s deputy Rick Grimes awakens from a coma to find a post-apocalyptic world dominated by flesh-eating zombies. He sets out to find his family and encounters many other survivors along the way.

Shqip :

Zëvendësi i Sherifit Rick Grimes zgjohet nga koma për të gjetur një botë post-apokaliptike të dominuar nga zombies që hanë mish. Ai vendos për të gjetur familjen e tij dhe përballet me shumë të mbijetuar të tjerë përgjatë rrugës.

The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
The Walking Dead
Titulli origjinal The Walking Dead
Vleresimi i TMDb 7.3 3,406 votes
First air date Oct. 31, 2010
Last air date Apr. 15, 2018
Seasons 8
Episodes 115
Average Duration 42,60,45 minutes

Tituj të ngjashme

The Flash
Zogu i Hershem
Skuadra Antimafia
Vajza qe nuk njeh Dashurine
The Protector
The Gifted
Troy: Fall of a City
Dark
13 Reasons Why
Luke Cage
Band of Brothers
Supergirl