Westworld

Westworld

Oct. 02, 2016
Vleresimi juaj 0
7 3 votes
loading...

Seasons and episodes

1Season 1 Oct. 02, 2016
2Season 2 Apr. 22, 2018

Creator

Kasta

Evan Rachel Wood isDolores Abernathy
Dolores Abernathy
Thandie Newton isMaeve Millay
Maeve Millay
Jeffrey Wright isBernard Lowe
Bernard Lowe
James Marsden isTheodore "
Theodore "
Ed Harris isMan in Black
Man in Black
Tessa Thompson isCharlotte Hale
Charlotte Hale
Clifton Collins Jr. isLawrence / El Lazo
Lawrence / El Lazo
Fares Fares isAntoine Costa
Antoine Costa
Luke Hemsworth isAshley Stubbs
Ashley Stubbs

Video trailer

Përmbledhja

A dark odyssey about the dawn of artificial consciousness and the evolution of sin. Set at the intersection of the near future and the reimagined past, it explores a world in which every human appetite, no matter how noble or depraved, can be indulged.

Shqip :

Një odiseë e errët rreth agimit të vetëdijes artificiale dhe evolucionit të mëkatit. I vendosur në kryqëzimin e së ardhmes së afërt dhe të kaluarën e reimagjinuar, ajo eksploron një botë në të cilën çdo oreks njerëzor, pavarësisht se sa fisnik ose i varfër mund të kënaqet.

Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Westworld
Titulli origjinal Westworld
Vleresimi i TMDb 8.2 1,361 votes
First air date Oct. 02, 2016
Last air date Jun. 24, 2018
Seasons 2
Episodes 20
Average Duration 60 minutes

Tituj të ngjashme

Camelot
Suburra: Blood on Rome
Vajza qe nuk njeh Dashurine
Zogu i Hershem
Band of Brothers
13 Reasons Why
Kingdom 2019
Skuadra Antimafia
The Flash
Dark
Troy: Fall of a City
5 Yjet